Facebook Google+ Twitter

Nowa forma Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów. Po co?

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-12-08 09:18

Od dawna czekałem na ten moment. Czekałem na moją trzecią Olimpiadę Informatyczną Gimnazjalistów (OIG), a tymczasem stowarzyszenie Talent zrobiło nam wszystkim przykrą niespodziankę.

Dotychczas OIG była konkursem dla uczniów Gimnazjum i Szkół Podstawowych, którzy chcieli się sprawdzić, a także walczyć o wspaniałe nagrody. Niestety, 7 grudnia organizatorzy VI edycji Olimpiady zrobili nam, uczestnikom, niespodziankę. Otóż na Facebooku, na stronie OIG, możemy rozwiązać test przykładowy, czyli zobaczyć jak będzie wyglądał I etap Olimpiady Informatycznej. "To jest jakaś kpina" - mówią uczestnicy i byli uczestnicy Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów. Rzeczywiście, pytania z zakresu podstawy programowej, pytania "pseudoinformatyczne" - jak mówią. Test przykładowy zawiera pytania, które w ogóle nie mają żadnego związku z poprzednimi edycjami Olimpiady, z algorytmiką, z pisaniem programów. Jedno pytanie z testu jest źle sformułowane, można zaznaczyć wszystkie odpowiedzi.
Nowa forma Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów? Po co psuć coś, co działa bardzo dobrze?

Uczniowie protestują na Facebooku: "Zdecydowane NIE dla nowej formy Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów". Strona wydarzenia ma już więcej fanów niż OIG.

Olimpiada Informatyczna Gimnazjalistów od zawsze przygotowywała nas do Olimpiady Informatycznej, to była furtka do zawodów licealnych. Na OIGu zawsze sprawdzano umiejętność rozwiązywania problemów algorytmicznych i umiejętność pisania programów.

Moim zdaniem, wymyślanie dodatkowych form sprawdzenia wiedzy nie typowo informatycznej, tylko umiejętności posługiwania się znanymi programami, mimo że jest w podstawie programowej, do niczego nie prowadzi.

Dlatego zadajmy sobie teraz pytanie: Nowa forma Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów sprawdza umiejętności, czy wykute na blachę regułki w Excelu?

Obecnie uczestnicy piszą list otwarty, lecz czy to coś zmieni? W tym roku niemal na pewno będzie nowa forma, ta wiadomość raczej nie pomoże, ale mamy nadzieję, że w przyszłej edycji konkursu będzie jak dawniej.

Szkoda tylko, że jako uczeń drugiej klasy gimnazjum nie będę mógł w tym roku uzyskać nagrody za wejście do finału, którą jest 200 punktów z testów gimnazjalnych. Mam nadzieję, że organizatorzy zrobią z tym porządek.


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.
(Piotr Tomczyk)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.