Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25803 miejsce

Nowa gazeta „POLSKA” już w poniedziałek w kioskach

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2007-10-12 14:06

Nowa gazeta ogólnopolska Grupy Wydawniczej Polskapresse „POLSKA” pojawi się na terenie całego kraju w poniedziałek 15 października. Tytuł „POLSKA” połączył sześć dzienników regionalnych Polskapresse oraz nowopowstałe gazety w ogólnopolski dziennik.

Prezes Polskapresse Dorota Stanek, (po lewej) wiceprezes Polskapresse Tomasz Wróblewski, (po prawej) redaktor naczelny dziennika "Polska" Paweł Fąfara / Fot. Kamil Jakubczak - Wiadomości24.pl„POLSKA” to autorski projekt Polskapresse, a jej debiut jest największym na rynku wydarzeniem wydawniczym ostatnich lat. „POLSKA” to ogólnopolska gazeta z silną regionalną tożsamością, lokalnymi informacjami, a jednocześnie z pełnym, najlepszej jakości serwisem krajowym i światowym oraz częścią publicystyczną. „POLSKA” to pierwsza i jedyna gazeta oferująca codzienne kolorowe dodatki tematyczne. Czytelnicy znajdą też w głównym grzbiecie specjalne dodatki poradnicze oraz nowoczesny przewodnik po programie TV – Tele Magazyn.

„POLSKA” powstaje przy współpracy z najbardziej prestiżową i opiniotwórczą codzienną gazetą brytyjską „The Times”, której logo znajduje się na winiecie, a teksty będą wykorzystywane we współpracy redakcyjnej.
Redaktorem naczelnym dziennika „POLSKA” jest Paweł Fąfara. Jego zastępcami Ewa Wilcz-Grzędzińska, Paweł Siennicki i Wojciech Rogacin. Wydawcą dziennika „POLSKA” jest Tomasz Wróblewski, wiceprezes Polskapresse.Siłą naszego tytułu jest to, że od początku cała redakcja i setki dziennikarzy rozsianych po kraju pracowaliśmy nad gazetą dla ludzi. Stworzyliśmy gazetę, która nie ogląda Polski tylko z perspektywy Warszawy, i nie zamyka świata do zainteresowania polityką. Stąd mnóstwo informacji społecznych z całego kraju, codzienne kolorowe dodatki, mnóstwo poradników. Stąd też nasze twarde podejście do polityków, których będziemy odpytywać nie z tego co mówią, ale co naprawdę robią dla Polski – mówi redaktor naczelny dziennika „POLSKA” Paweł Fąfara.

Pojawienie się tytułu „POLSKA" to efekt wielomiesięcznych przygotowań, dzięki którym powstał jeden z najbardziej zaawansowanych projektów wydawniczych w Europie, prezentujący nowy model gazety ogólnokrajowej.

 / Fot. materiały własneKluczem do sukcesu nie jest sam fakt wydania ogólnopolskiego dziennika, tylko nasza filozofia totalnej gazety lokalnej. „POLSKA” wszędzie jest gazetą ogólnopolską i wszędzie jest inna, w zależności od specyfiki każdego regionu i lokalnych doświadczeń naszych dziennikarzy – mówi Tomasz Wróblewski, wiceprezes Polskapresse, wydawca tytułu „POLSKA”.

Layout gazety jest nowoczesny i przejrzysty, nawiązuje do najlepszych tradycji polskiego i światowego dziennikarstwa. Nowa makieta została zaprojektowana w pracowni Research Studios w Londynie pod kierunkiem światowej sławy grafika Neville’a Brody’ego. Współpracował z nim Matt Brown, który pełnił funkcję dyrektora artystycznego dziennika „POLSKA”.

wiceprezes Grzegorz Hawtarczyk i redaktor naczelny dziennika "Polska" Paweł Fąfara / Fot. Kamil Jakubczak - Wiadomości24.plZa sprzedaż powierzchni reklamowej w nowym dzienniku odpowiada Małgorzata Cetera-Bulka, Dyrektor Biura Reklamy Grupy Wydawniczej Polskapresse. Kampanię reklamową nowego tytułu przygotowała agencja reklamowa Young&Rubicam, a media zaplanował dom mediowy MediaEdgeCia. Kampania reklamowa pod hasłem „Myślisz globalnie. Żyjesz lokalnie” poprzedzająca debiut nowego dziennika Polskapresse rozpoczęła się 12 października i obejmuje wszystkie dostępne masowe kanały promocji: telewizję, prasę, radio, outdoor oraz internet. Debiutowi dziennika „POLSKA” towarzyszyć także będzie promocja w punktach sprzedaży prasy.

Dziennik „POLSKA” będzie łatwo dostępny dla szerokiego grona odbiorców na terenie całego kraju i ukazywać się będzie od poniedziałku do soboty w cenie 1,50 zł, a w województwach wielkopolskim, lubuskim, łódzkim, małopolskim, dolnośląskim, pomorskim i śląskim gazeta będzie kosztować 1,4 zł (w piątek – 1,7 zł), a w opolskim 1,30 (1,70 w piątek).

Relacja wideo z konferencji prasowej poprzedzającej start dziennika „Polska”.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

Największy total we Wrocławiu:
Polska The Times Słowo Polskie - Gazeta Wrocławska
może skrócik PTTSP-GW?
he he

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 13.10.2007 18:06

wszystkiego najlepszego i oczywiście kupie poniedziałkowy dziennik Polska

Komentarz został ukrytyrozwiń

W-ce prezes Polskapresse Tomasz Wróblewski na dzisiejszej konferencji prasowej powiedział, że co do planów związanych z działem Internet, zostaną one ogłoszone wkrótce na osobnym spotkaniu z dziennikarzami.. Dlatego z dywagacjami co do współpracy PTT i W24 wstrzymajcie się jeszcze jakiś czas. Nie ma potrzeby się zbędnie nakręcać :-]

Marku dobrze zrozumiałeś... Od poniedziałku w kiosku kupisz "Polska The Times Dziennik Zachodni"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Aj...a ja się dopiero teraz z regionalnej telewizji dowiedziałem że wcale nie powstaje nowa gazeta. Tylko nowy tytuł. Bo z tego co zrozumiałem w tym materiale to od poniedziałku będzie nie "Polska" i "Dziennik Zachodni" jako dwie gazety tylko jedna "Polska Dziennik Zachodni"...

Komentarz został ukrytyrozwiń

naczelny była jakaś zmiana gdzieś to czytałem chyba na blogu media cafe polska.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo mi się podoba hasło: „Myślisz globalnie. Żyjesz lokalnie”. Uważam, że pomysł nowej gazety jest interesujący i zgodny z moimi oczekiwaniami. Nowej gazecie życzę sukcesów i wierzę, że je osiągnie. Zyczę wytrwałości. Trzymam kciuki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panczo. Nie było jeszcze nic o internecie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

no właśnie mnie zastanawia ta kwestia odnośnie współpracy link - Kiedyś pisali, iż nowa gazeta będzie z nami współpracowała:) a teraz wszędzie o tym czytam i nawet nie ma słówka o nas. Jak jest w końcu?

Komentarz został ukrytyrozwiń

wszystkiego dobrego życzę, choć wieszczę szybkiego "bankruta" (4-6 miesięcy!)

Komentarz został ukrytyrozwiń

totalna gazeta lokalna:))))))) haha dawno takiego bełkotu nie czytałem

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.