Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15477 miejsce

Nowa generacja zabezpieczeń kart kredytowych

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-17 15:53

Największy na świecie bank HSBC wprowadza na brytyjskim rynku nową generację zabezpieczeń kart debetowych i kredytowych. Oprogramowanie banku będzie na poczekaniu analizować wszystkie transakcje, by wychwycić ewentualne oszustwa.

Po okresie spadku, od 2007 roku ponownie rośnie liczba oszustw dokonywanych przy pomocy transakcji kartami kredytowymi. Według danych radia BBC, na rynku brytyjskim wartość tego niewidzialnego rabunku przekroczyła w zeszłym roku 600 milionów funtów.

Bart Patrick z firmy SAS UK, która zabezpiecza elektronicznie bank HSBC, powiedział, że oszustwa na kartach kredytowych są jak "wyścig zbrojeń". Banki wprowadziły numery PIN i elektroniczny chip, ale już po półtora roku oszuści znaleźli sposoby, aby te zabezpieczenia obejść.

Nowe oprogramowanie będzie analizować każdą operację, by wyłowić zachowania nietypowe dla klienta - zbyt wysoką sumę, albo zagadkowe miejsce transakcji. Specjaliści ostrzegają, że może to przysporzyć kłopotów klientom na wakacjach. Program może odrzucić bowiem transakcję dokonaną przez mieszkańca Londynu w Atenach, Kairze, czy Moskwie. Dlatego już teraz banki apelują do właścicieli kart kredytowych, by informowali o swoich podróżach oraz by mieli przy sobie inne środki płatnicze - jak gotówkę, czeki podróżne i inne karty kredytowe.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.