Facebook Google+ Twitter

Nowa Huta stawia na wychowanie przez piłkę nożną?

Nowa Huta w końcu ma się czym pochwalić. Powodem do dumy i rozgłosu jest ambitny nauczyciel wuefu, jego pasja i troska o współczesną, nowohucką młodzież.

Mariusz Bylica postanowił zmienić i wpłynąć na upodobania nowohuckiej młodzieży, czyli wysiadywanie przed blokiem z piwem. Sportowiec i entuzjasta różnych dyscyplin sportu wie, że od najmłodszych lat warto dziecko ukierunkować, czymś zaciekawić, pokazać, że hobby i praca nad sobą procentuje. I, że każdy może coś w życiu osiągnąć.Szkoła podstawowa nr 129 / Fot. Edyta Sowa

- Stworzenie takiej klasy było moim marzeniem i pomysł ten kiełkował we mnie od zawsze, cieszę się, że udało się go zrealizować. Przygotowałem program. Konsultowałem, zebrałem szereg pozytywnych opinii. Żałuje patrząc na zachodnie kluby, że tam są pieniądze na rozwój tych młodych ludzi i propagowanie podobnych pomysłów - opowiada pan Mariusz.

Jego inicjatywa założenia klasy piłki nożnej spotkała się z poparciem pani dyrektor szkoły i większości grona nauczycielskiego. Wspierano go, ale i nie ukrywano zdziwienia, gdy program, po spełnieniu wymogów Wydziału Edukacji Miasta Krakowa, uzyskał akceptacje.

Od 1 września jedna z klas czwartych będzie pionierską klasą piłki nożnej. Nauczyciele chcą by klasa była koedukacyjna; do tej pory zgłosiło się już kilka dziewczynek. Program w-f został poszerzony do 10 godzin tygodniowo. Wszystkie odbywają się w ramach zajęć szkolnych, pod opieka nauczycieli oraz trenerów z pobliskiego klubu sportowego Grębałowianka. Klub niedawno wyremontował swój stadion i to tam młodzież będzie mogła trenować, będąc równocześnie jego zawodnikami.

Nauczyciel wychowania fizycznego podkreśla: - Najważniejsze jest dla mnie to, że udało się to zrobić na osiedlu peryferyjnym, z osiedlowym, a nie jakimś znanym klubem.
Rodzice dzieci początkowo sceptycznie nastawieni z obawy, że sport może zdominować resztę przedmiotów, dali się przekonać wierząc w nowatorską ideę pana Mariusza.

Nowa Huta nie cieszy się dobra sławą, a w kraju mamy niż demograficzny. W klasach brakuje dzieci, dlatego nawet szkoły muszą zabiegać o wychowanków. Czy stworzenie klasy sportowej będzie dodatkową atrakcją?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.