Facebook Google+ Twitter

Nowa jakość na rehabilitacyjnej mapie Białegostoku

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-01-23 11:47

Najnowocześniejsze w regionie, wyposażone w niedostępne w innych placówkach urządzenia i terapie - centrum rehabilitacyjne Hansa od początku stycznia przyjmuje małych pacjentów. Co najważniejsze za darmo - na podstawie umowy z NFZ.

Placówka zajmuje dwie kondygnacje w budynku przy ulicy Choroszczańskiej 24. Na parterze działa od trzech lat poradnia i ośrodek dzienny rehabilitacji osób dorosłych, natomiast na piętrze ulokowano nowoczesny ośrodek dziecięcy.

- Każdy, kto przekroczy próg naszego centrum będzie z pewnością zaskoczony, tym co zastanie wewnątrz - wygodę, intymność i nowoczesność, to czego próżno szukać w wielu publicznych jednostkach opieki zdrowotnej - przekonują przedstawiciele Hansy.

Podkreślają, że Hansa oferuje dokładnie taki zakres usług ambulatoryjnych, jaki był oferowany przez szpitale w województwie podlaskim, a w większości elementów pod względem jakości, znacznie przekracza to, na co mogli liczyć pacjenci publicznych placówek.

- W ostatnich tygodniach wiele się działo wokół rehabilitacji dziecięcej. Pojawiło się sporo negatywnych emocji. Absolutnie rozumiem obawy pacjentów, a w tym wypadku, ich rodziców i opiekunów. To zrozumiałe, że martwią się o dostępność do usług rehabilitacyjnych swoich pociech. Chciałbym jednak uspokoić i zapewnić, że wysokość przyznanego kontraktu gwarantuje placówce prawidłową obsługę pacjentów, którzy mogą do nas trafić na podstawie skierowania od lekarza rodzinnego. To szczególnie wrażliwa i dość delikatna materia - zapewniają właściciele placówki, która otrzymała najwyższy kontrakt na rehabilitację dziecięcą w regionie.

W centrum działa ośrodek dziennej rehabilitacji dzieci z zaburzeniami wieku rozwojowego, ośrodek dziennej rehabilitacji ogólnoustrojowej oraz fizjoterapii ambulatoryjnej. Ponadto placówka ma podpisaną umowę na prowadzenie poradni lekarskich. Oprócz standardowych poradni neurologii dziecięcej, Hansa jest jednym z nielicznych miejsc w regionie, gdzie działają również gabinety do badań neurofizjologicznych EEG, Video EEG, biofeedback EEG.
(Janusz Mroczkowski)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.