Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23352 miejsce

Nowa jakość w "Na Temat", czyli komu się "udało" z chorobą, a komu nie

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-04-16 17:16

Autorka tekstu zamieszczonego w NaTemat, skądinąd ważnego, bo traktującego o znanych osobach, które opowiadają publicznie o swojej walce z rakiem, w szale twórczym nieco się jednak zagalopowała. Przez kilka godzin z jej materiału można było dowiedzieć się, że z chorobą przegrała Irena Santor, a wygrał Bogusław Mec.

 / Fot. .NaTemat.pl miał być inny niż wszystkie serwisy, tak przynajmniej zapowiadali jego twórcy, gwarantując przede wszystkim jakość i rzetelność.
Trudno po lekturze tekstu "Pokazali się z łysą głową i wychudzoną twarzą. Walka znanych osób z rakiem daje siłę innym" podzielać opinię redakcji.

Dopiero po komentarzach internautów autorka naniosła poprawki i zamiast Ireny Santor (która oby żyła 100 lat), pojawiło się nazwisko zmarłej niedawno Ireny Jarockiej oraz zmarłego Bogusława Meca.

Jak zareagowali czytelnicy?
@Wojciech Majcherek, Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna w Warszawie
"O chorobie opowiedział również prof. Zbigniew Religa. Niestety walkę z rakiem przegrał. Tak samo, jak Daria Trafankowska, Krzysztof Kolberger i Irena Santor. Nie brakuje jednak tych, którzy pokonali raka - Krystyna Kofta, Kamil Durczok, Marzena Chełminiak, Bogusław Mec". Te zdania są absolutną kompromitacją autorki. Nawet wstyd jest je prostować. Irena Santor żyje. A Bogusław Mec nie.

@Janusz Malinowski, Działalność publicystyczna i pisarska
Niestety, zarządzający portalem nie mają zdolności przyznania się do błędu autora, tylko dokonują sprostowania "po cichu" i wówczas autor komentarza wychodzi na durnia. Również tym razem sprostowali bez słowa komentarza i zapewne niektórzy czytający zastanawiają się czy to autor wpisu przypadkiem nie ma zaćmy na oczach. Otóż, nie ma. Kompromitujące błędy w tekście były, tylko zostały szybciutko i bez słowa przeprosin poprawione.

W odpowiedzi autorka napisała w komentarzu:
Marta Pawlowska, University of Stavanger
"Janusz Malinowski Panie Januszu, przeprosiłam za pomyłkę kilkanaście minut po publikacji. Komentarz jest wyżej. Pozdrawiam, MP"

Znajdź nas na Google+
( )

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.