Facebook Google+ Twitter

Nowa książka Michała Witkowskiego

Po świetnie przyjętym przez krytykę "Lubiewie", Michał Witkowski szykuje nową powieść. Jego "Barbara Radziwiłłówna z Jaworzna-Szczakowej" ukaże się nakładem Wydawnictwa W.A.B. już 23 sierpnia.

Okładka powieści Michała Witkowskiego pt. "Barbara Radziwiłłówna z Jaworzna-Szczakowej". / Fot. www.wab.com.plW swojej nowej powieści Witkowski znów penetruje społeczny margines PRL. Tym razem, zamiast podstarzałych ciot, podpatruje barwny świat szemranych interesów drobnego cinkciarza i pasera, tytułowej Barbary. Barbara jest grubym facetem z żylakami. Za komuny, dzięki skąpstwu i sprytowi, dorobił się i nie miał żadnych zmartwień. W dzień handlował, prowadził melinę i lombard, w nocy liczył pieniądze i przymierzał przed lustrem klejnoty. Do pomocy zatrudnił Felka i Saszę, z którymi żył jak z rodziną. Było dobrze i beztrosko, gdy nagle nadeszły czasy tranformacji...

Tak można streścić początek tej groteskowej powieści, w której ironia splata się z absurdem, a liryzm z jarmarczną tandetą. Tworząc narrację opartą na nostalgicznej opowieści głównego bohatera, Witkowski umiejętnie łączy surrealistyczne wizje z sugestywnym opisem rzeczywistości, kreując malowniczy portret półświatka pełnego cwaniaków, cinkciarzy, wytatuowanych Ukraińców i prostytutek. "Lubiewo" udowodniło, że w tej materii, pisarz jest mistrzem, pozostaje mieć więc nadzieję, że "Barbara Radziwiłłówna z Jaworzna-Szczakowej" okaże się godną następczynią.

Książka ukaże się nakładem Wydawnictwa W.A.B. 23 sierpnia w wersji papierowej (34, 90 zł) oraz w postaci audiobooka czytanego przez samego autora (29, 90 zł).


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

"Lubiewo" jest wyśmienite, można to przełknąć w dwie godziny, "Fototapeta" zgrabnie napisana, ale trochę ciężko się czyta, "Copyrightu" nie czytałem, felietony w "Machinie" czytuję regularnie, miejmy nadzieję, że nowa książka będzie dobra :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.