Facebook Google+ Twitter

Nowa książka Tomasza Jastruna "Wyszedł z siebie i nie wrócił"

Wyszedł z siebie i nie wrócił to zapis odczuć polskiego inteligenta, w chwili kiedy kończy się jego świat, a wokół widzi tylko komercję, samotność i polityczny obłęd.

 / Fot. Czarna OwcaWe współczesność niejednokrotnie może wkraść się przeszłość. Tak dzieje się u Franciszka – bohatera zabawnej i błyskotliwej książki Wyszedł z siebie i nie wrócił. Franciszek zaczyna się starzeć, przeżywa artystyczny kryzys a na dodatek nęka go dramat upływającego czasu. Czy poradzi sobie z własną samotnością, a przy tym wszechpanującą komercją i politycznym obłędem?

Malarz Franciszek przeżywa kryzys, zaczyna się starzeć, ma kłopoty w małżeństwie, a na dodatek problemy ze zdrowiem. Razem ze swoją elegancką żoną mieszka w Warszawie w nowym budynku, gdzie najbardziej luksusowa jest winda. Każdy dzień zaczyna od sprawdzenia maila i wiadomości na Facebook’u. Franciszek zastanawia się nad przyszłością, nad losem swoich wnuków, nad szczęściem własnym i innych ludzi. Wspomina swoją działalność opozycyjną, zastanawiając się czy to wszystko nie zostało zmarnowane, gdy widzi, że wokół trwa zimna wojna domowa. Franciszek co do przyszłości jest pewien tylko jednego „będzie inaczej niż myślimy, że będzie”.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.