Facebook Google+ Twitter

Nowa metoda na przezwyciężenie stresu przed egzaminem

Najnowsze badania pokazały, że skutecznym sposobem na walkę z tremą jest przeniesienie swoich obaw i niepokojów na papier.

W artykule opublikowanym 13 stycznia na łamach amerykańskiego tygodnika "Science" naukowcy przedstawili kolejny sposób na walkę ze stresem. Technika polega na przeniesieniu swoich obaw i niepokojów na papier. Zdaniem autorów, ta z pozoru prymitywna metoda najlepiej działa przed trudnym i stresującym egzaminem lub ważną rozmową kwalifikacyjną. Pisanie odpręża, relaksuje oraz w pewnym sensie pomaga zapomnieć o stresie - twierdzi profesor Beylock, współautor.

Badaniu poddano studentów amerykańskich uczelni. Dziesięciu z nich przed rozpoczęciem poważnego egzaminu poproszono o zapisanie na kartce wszystkich swoich zaniepokojeń. Wyniki zaskoczyły naukowców. W porównaniu z kolegami, którzy pisali test w normalnym trybie, badani osiągnęli nie tylko lepszy wynik, ale i skończyli sprawdzian o wiele szybciej.

Wcześniej badacze zalecali w stresowych sytuacjach biegać lub uprawiać seks.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Mnie osobiście przepisywanie danych z książki lub przepisywanie z pamięci tego, czego się nauczyłem uspokaja, pozwala oswoić się z przyszłą sytuacją, kiedy będę musiał - to, co piszę spokojnie w domu - napisać na egzaminie. Niestety, przypuszczam, że ta metoda nie zdobędzie popularności wśród studentów i skłonią się konserwatywnie ku wcześniejszym zaleceniom fachowców. Wykonując szybciutkie sprinty i powolne maratony, oczywiście. Wśród mieszkańców akademików może dość nawet do wyścigów z poszerzonym peletonem i ostrą rywalizacją.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.