Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9954 miejsce

Nowa metoda okradania bankomatów nie wymaga użycia spreparowanej karty płatniczej

Przestępcy opracowali nowy sposób okradania bankomatów. Interesujące jest to, że nie wykorzystują w tym celu uprzednio spreparowanych kart płatniczych.

https://flic.kr/p/5JX1SV / Fot. ALEX/CC BY 2.0Metoda jest dwuetapowa. Przestępcy uzyskują najpierw dostęp do bankomatu, by zainstalować w nim przy pomocy płyty CD złośliwe oprogramowanie. Jest ono skonfigurowane w ten sposób, że dostęp do gotówki można uzyskać tylko w dwa razy w tygodniu: nocą w niedzielę i poniedziałek - podaje Interia.pl.

Szkodliwe oprogramowanie o nazwie Tyupkin działa w ten sposób, że generowany jest specjalny klucz, który umożliwia podjęcie gotówki. Składa się on z losowo generowanych liczb. Gdy zostanie użyty przestępca uzyskuje dostęp do informacji ile pieniędzy jest w każdej kasecie. Pozwala też podjąć 40 banknotów.

Czytaj także: Rzecznik afgańskich talibów zdradził swoją pozycję na Twitterze. Przypadkowo uruchomił geolokalizację?


W wyniku śledztwa ustalono, że tą metodą okradano bankomaty w Ameryce Łacińskiej, Europie i Azji. Do tej pory najpopularniejszą metodą były kradzieże przy użyciu sklonowanych kart płatniczych i przechwyconych kodów PIN.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.