Facebook Google+ Twitter

Nowa moda walentynkowa

Mimo, iż miłości nikt jeszcze jednoznacznie nie zdefiniował, wciąż pozostaje ona jednym z najistotniejszych celów ludzkiego życia. Dziś dzień okazywania uczuć! Jak pokazać, że się kocha?

Święto zakochanych kojarzy się chyba wszystkim podobnie – z ogromnymi ilościami czerwieni, różami, pluszowymi maskotkami i wszechobecnymi serduszkami. Zwolennicy tego święta, dumnie paradują za rękę ze swoją drugą połówką, spędzając czas najbardziej romantycznie jak się da. Przeciwnicy, uważający Walentynki za pretekst do wydawania pieniędzy i krytykę samotnego życia, wolą ten dzień spędzić jak najdalej od wszystkich zakochanych.
Ale przecież, kochać to nie znaczy obsypywać prezentami!
Kochać, to znaczy troszczyć się. Kto powiedział, że tylko o duszę?
A gdyby tak w Walentynki – święto kochających się ludzi, namówić swoją drugą połówkę na badania profilaktyczne? Albo – będąc singlem – zadbać o siebie?


Na co dzień, zazwyczaj nie myślimy o konieczności wykonywania badań. Ale to, że czujemy się dobrze, wcale nie musi oznaczać, że naprawdę jesteśmy zdrowi. Wiele chorób, zwłaszcza nowotworowych, w początkowym stadium rozwoju, nie daje żadnych objawów. Gdy one się już pojawiają, trudniej jest wyleczyć chorobę. Lekarze zalecają, by badać się regularnie – podstawowe badania krwi i moczu, powinno wykonywać się co najmniej raz do roku.


Kobiety powinny wybrać się do ginekologa, oraz, w zależności od wieku – wykonać USG piersi lub mammografię.
Mężczyźni, zwłaszcza po 35. roku życia, powinni zapisać się do urologa i poddać się badaniu prostaty.
Zarówno kobiety, jak i mężczyźni, po ukończeniu 35. roku życia, powinni wykonać również RTG klatki piersiowej, oraz EKG spoczynkowe.


Skierowanie na podstawowe badania analityczne, ma obowiązek wydać lekarz podstawowej opieki zdrowotnej. Ich wyniki powinny być za każdym razem skonsultowane z lekarzem, który w razie potrzeby, zleci wykonanie dodatkowej diagnostyki, lub potwierdzi, że jesteśmy zdrowi.


Im dłużej będzie nam służyło zdrowie, tym dłużej będziemy mogli się sobą cieszyć!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Justyno ... Demokryt z Abdery (ok. 460 - ok. 370 p.n.e.) powiedział: Ludzie błagają Boga o zdrowie. Nikt jednak ze śmiertelników nie myśli, że zachowanie zdrowia leży w jego własnych rękach.

Czytaj wiecej:
link
Miłość wymaga inności, czyli - WALETYNKI inaczej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

O tak, grupa krwi - jak najbardziej. Powinno się ją znać. Kiedyś, dzieciom po urodzeniu od razu badało się grupę krwi. Dzisiaj już od tego się odeszło - nie wiem dlaczego.

Demokryt miał sporo racji! Ale cóż nam po tym? Ciekawe, ile par dziś pomyślało o walentynkowych badaniach profilaktycznych?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.