Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28875 miejsce

Nowa muzyka w starym dworku w Sopocie

"Nowa muzyka w starym dworku" to nazwa nowego cyklu koncertów, jakie planuje na najbliższe tygodnie Dworek Sierakowskich w Sopocie. Propozycje na pewno nie zawiodą fanów alternatywnego grania.

Dworek Sierakowskich. / Fot. Towarzystwo Przyjaciół SopotuDworek Sierakowskich to miejsce kojarzone przede wszystkim z koncertami kameralnej muzyki poważnej. Choć występy twórców niezależnej sceny muzycznej odbywają się tutaj od paru lat, są one wciąż rzadkością. Wraz z nowym cyklem koncertowym, ma się to zmienić.
– Dworek oczywiście nie jest klubem muzycznym. To zabytkowy budynek, którego przestrzeń jest sporym wyzwaniem dla muzyków - muszą oni grać tutaj znacznie ciszej niż zazwyczaj. Zależy nam jednak na tym, aby miejsce to - do tej pory kojarzone z muzyką klasyczną - zyskało nową publiczność. Stąd też cykl "Nowa muzyka w starym dworku" i pomysł, aby koncerty obywały się z większą częstotliwością – mówi dla Wiadomości24.pl Tomasz Garstkowiak z Towarzystwa Przyjaciół Sopotu działającego w Dworku.

Do tej pory w ramach koncertów muzyki alternatywnej wystąpiły ze swoimi projektami takie zespoły, jak: Emiter_Daniel Odija, Zerova, Iowa Super Soccer, Jacek Kulesza, At Home, czy niedawno Voice_electronic duo. Organizatorzy chcą utrzymać ten program artystyczny.
– Po prostu zapraszamy artystów, których twórczość wydaje nam się interesująca, a którzy nie zawsze mają możliwość zaprezentowania jej w innych miejscach – podsumowuje Garstkowiak.

W najbliższym czasie w Dworku Sierakowskich (ul. Czyżewskiego 12, Sopot) w ramach cyklu "Nowa muzyka w starym dworku" planowane są nastepujące koncerty:

27 maja, godz. 19.00, wstęp wolny
Michał Jacaszek/Maja Siemińska „Treny” - projekt muzyczno-poetycki łączący elektronicznie spreparowaną muzykę dawną z wokalnymi interpretacjami trenów Jana Kochanowskiego.

8 czerwca, godz. 20.00, wstęp wolny
Julia Marcell - młoda wokalistka, pianistka i kompozytorka, która tworzy kameralną muzykę, opartą na melodyjnych wokalach i osobistych tekstach. Porównywana do Tori Amos i Nory Jones.

20 czerwca, godz. 20.00. wstęp 5 zł
Tex La Homa - projekt brytyjskiego wokalisty, kompozytora i producenta, Matta Shawa. Jego kompozycje to melancholijne, akustyczne piosenki połączone z delikatną elektroniką. Koncert z gościnnym udziałem trójmiejskiej elektroakustycznej formacji Old Time Radio.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.