Facebook Google+ Twitter

Nowa nadzieja linii autokarowych

Pył wulkaniczny, który w połowie kwietnia sparaliżował transport lotniczy w Europie okazał się sprzymierzeńcem międzynarodowych przewozów autokarowych. Czy kolejna faza aktywności wulkanu na Islandii znów pozwoli zarobić przewoźnikom?

Autokary nadal cieszą się powodzeniem. / Fot. C. KoziołW czasie gdy odbywał się pogrzeb pary prezydenckiej media koncentrowały uwagę na odwoływanych wizytach ważnych polityków zagranicznych. Drugim tematem był problem pasażerów lotniczych, którzy mieli kłopot z powrotem do kraju. Prawdziwe oblężenie w tamtych dniach przeżywały punkty sprzedaży biletów autokarowych na liniach międzynarodowych, między innymi biura podróży w Katowicach.

Na nagłych zwyżkach obrotów korzystają przede wszystkim biura usytuowane w najbardziej ruchliwych miejscach. Rafał Kocyba, pracownik biura podróży w Chorzowie przyznaje, że w biurach katowickich sprzedaż była dużo większa niż na co dzień, natomiast w Chorzowie ruch praktycznie się nie zwiększył. Pasażerowie obawiając się uwięzienia w Polsce, kierowali się z dworców komunikacji międzynarodowej do najbliższych punktów sprzedaży. Do biura w Zabrzu, w którym mieści się siedziba firmy sprzedającej wakacje online zgłosiła się para z polskimi korzeniami mieszkająca na co dzień w Zagłębiu Ruhry. Obywatele RFN chcieli sprawdzić połączenia autokarowe na wypadek braku możliwości wylotu z Katowic. "Kiedyś zdarzyło mi się jechać autokarem, ale od kilku lat mam flug (niem. lot - przyp. P. H.)", tłumaczy obywatel Niemiec.

- Jestem w branży od 4 lat. Najwięcej biletów sprzedałem w Sindbadzie, bo nazwa jest kojarzona. W Orbisie też było około 4-10 biletów dziennie - mówi Rafał Kocyba. Firma Sindbad kojarzona jest z przejazdami liniowymi do państw europejskich, wynajmem autokarów czy wyjazdem na wczasy autokarem, lecz jak przyznają pracownicy, w 2000 r. zaczął się boom na połączenia lotnicze wśród Polaków wybierających się na wakacje. Z czasem przesiadka z autokaru na samolot zaczęła dotyczyć również klientów wybierających się za granicę w innych celach niż urlopowe. - Troszkę obniżyła się sprzedaż biletów autokarowych, ale uważam że nadal jest niezła - przekonuje Rafał Kocyba.


Zdjęcie udostępnione przez stronę biura podróży.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.