Facebook Google+ Twitter

Nowa nadzieja ŁKS

Litewski biznesmen Algimantas Breikstas został nowym współwłaścicielem ŁKS. Dla klubu, oznacza to lepszą przyszłość i uzasadnioną nadzieję na pomyśle świętowanie stulecia ŁKS.

Działacze nie chcą ujawnić szczegółów transakcji. Opinia publiczna nie została poinformowana, jaka kwota zasiliła konto klubowe. Wiadomo, że pieniądze zostaną przeznaczone na spłatę długów i pozyskanie nowych graczy.

Nie jest znany również procentowy podział akcji. Spekuluje się, że Breikstas posiada pakiet większościowy. Możliwe również, że Litwin i dotychczasowy właściciel Daniel Goszczyński, podzielili się po połowie. Jeden procent jest w posiadaniu stowarzyszenia ŁKS.

Nowym prezesem został Łukasz Machulec. Jest on przyjacielem litewskiego biznesmena. Przyznaje otwarcie, że nie ma doświadczenia z pracą w sporcie, a głównym aspektem jego obowiązków będą finanse. Andrzej Pożarlik będzie wiceprezesem. Wychowanek ŁKS Marek Chojnacki obejmie funkcję dyrektora sportowego. Zdzisław Kapka dalej będzie menadżerem, a Mirosław Jabłoński, trenerem pierwszego zespołu.

W najbliższych dniach na testy do ŁKS ma przyjechać ok. 15 zawodników. Wśród nich będzie sześciu Brazylijczyków, trzech Litwinów i pięciu Polaków. Sztab sportowy, czyli Kapka, Chojnacki i trener Mirosław Jabłoński, wybierze najlepszych. Podjęte zostały rozmowy z Łukaszem Madejem w sprawie przedłużenia kontraktu.

Dzięki zastrzykowi gotówki znamy już plany ŁKS na okres przygotowawczy. Najpierw ełkaesiacy pojadą do ośrodka Antoniego Ptaka w Gutowie Małym. Później treningi w Łodzi. Jeśli warunki atmosferyczne będą niekorzystne, alternatywą będzie wyjazd na Litwę. Pewny jest obóz w Turcji. Od 4 do 14 lutego piłkarze będą grali sparingi z Slovanem Liberec, białoruskim BATE Borysow, młodzieżową reprezentacją Słowacji oraz serbskim OFK Belgrad lub rumuńskim Dinamem Bukareszt.

Kibice ŁKS mogą spać spokojnie i z nadzieją patrzeć w przyszłość, która dla ŁKS maluje się w kolorowych barwach. Oby tylko na stadion przy Al. Unii trafili wartościowi gracze, którzy zapewnią zasłużonemu klubowi jak najwyższa pozycję w lidze na koniec sezonu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.