Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3242 miejsce

Nowa nazwa partii Palikota to plagiat?

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2013-10-05 23:07

Z ustaleń "Rzeczpospolitej" i PAP wynika, że nowa nazwa partii Janusza Palikota została przyjęta przez delegatów podczas sobotniego spotkania. Partia ma się nazywać "Twój Ruch". Okazuje się, że istnieje już fundacja o tej nazwie od 2012 rok

 / Fot. print screen / twojwybor.netW niedzielę "Ruch Palikota" zmienił się oficjalnie w "Twój Ruch". Niestety, ta nazwa jest już zajęta. "Fundacja Twój Ruch" została założona przez studentów z Lublina w 2012 roku. Strona internetowa Fundacji funkcjonuje pod adresem www.twojruch.net. Na stronie czytamy, że młodzi ludzie z całej Polski mogą realizować wspólne projekty, dzielić się swoimi pasjami i dyskutować.

Fundacja organizuje eventy, warsztaty, kręci filmy krótkometrażowe. Tworzy także telewizję internetową. Zapewne nie będzie chciała zrezygnować ze swojej nazwy na rzecz starej - nowej partii politycznej. Właścicielem domeny internetowej jest Paweł Chojecki, pastor Kościoła Nowego Przymierza, niezależnej wspólnoty chrześcijańskiej działającej w Lublinie.

Czytaj także: Nazwa "Twój Ruch" wzięta... z ulotki wyborczej z 2011 roku!

Zmiana nazwy nie pierwszy raz

Ugrupowanie Janusza Palikota nie po raz pierwszy zmienia lub próbuje zmienić nazwę. Poniżej kalendarium.

2 października 2010 rok - kongres "Ruchu Poparcia Palikota" w PKiN w Warszawie pod hasłem "Nowoczesna Polska". Komentatorzy uważają, że właśnie tak będzie się nazywać nowa partia Janusza Palikota. Nazwa "Nowoczesna Polska" jest zajęta przez fundację.

październik 2010 rok - stowarzyszenia o nazwie "Ruch Poparcia Palikota" oraz partia polityczna "Ruch Poparcia" zostają zarejestrowane.

1 czerwca 2011 rok - rejestracja partii politycznej "Ruch Palikota" po tym, jak "Ruchowi Poparcia" zagroziło wykreślenie z ewidencji z powodu nie przesłania sprawozdania finansowego za 2010 r.

26 lipca 2011 rok - wyrejestrowanie partii "Ruch Poparcia".

październik 2011 rok - Janusz Palikot proponuje zmianę nazwy "Ruchu Palikota" na "Nowoczesne Państwo". Twierdzi, że nazwa "Ruch Palikota" była pomysłem marketingowym na czas kampanii. "W Ruchu nie chodzi o Palikota, chodzi o nowoczesne państwo. Zaproponuję, żeby (kongres) dokonał zmiany nazwy, zmienił też formułę partii, połączył niektóre środowiska, ale to za parę miesięcy". Do zmiany nazwy nie dochodzi.

wrzesień 2013 - przewodniczący ogłasza zmianę nazwy partii "Ruch Palikota" oraz zmiany programowe i zmiany w statucie. Twierdzi, że chce usunąć z nazwy człon swojego nazwiska, aby partia nie była kojarzona jedynie z nim. Na swoim blogu zachęca do podawania propozycji. Wyborem nazwy ma się zająć specjalistyczna firma badawcza.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 24.10.2013 17:38

Partia Janusza Palikota pozwana przez Fundację Twój Ruch: http://twojruch.net/archiwum/item/365-pozew-o-zakaz-uzywania-nazwy-twoj-ruch

Pozew wynika z różnic światopoglądowych pomiędzy organizacją, którą reprezentuje, a partią Janusza Palikota.

Komentarz został ukrytyrozwiń

.... a może Ruchersi???

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Marek Chorążewicz - "A propos nazw partii w Polsce powojennej. Niejednokrotnie zastanawiałem się nad tym, dlaczego w nazwach polskich partii - tych ważniejszych - są jakieś: "ruchy", "platformy" "stronnictwa", "sprawiedliwości", a nie ma słowa "partia"? Czyżby nieboszczka PZPR tak źle się kojarzyła z tym słowem, że wszyscy wystrzegają się tego określenia jak diabeł święconej wody?" - Polska Partia Przyjaciół Piwa była pewnym remedium.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A propos nazw partii w Polsce powojennej. Niejednokrotnie zastanawiałem się nad tym, dlaczego w nazwach polskich partii - tych ważniejszych - są jakieś: "ruchy", "platformy", "stronnictwa", "sprawiedliwości", a nie ma słowa "partia"? Czyżby nieboszczka PZPR tak źle się kojarzyła z tym słowem, że wszyscy wystrzegają się tego określenia jak diabeł święconej wody?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szczerze mówiąc, mało mnie interesują nazwy partii - istotne są działania, a tymi ugrupowanie Palikota nie może się poszczycić. Zresztą w przypadku innych partii również cała para idzie w gwiazdek.

Komentarz został ukrytyrozwiń

T fuj róh.
Nazwa Partii to nie jakieś fiu bździu, wystarczyło wpisać w GOOGLE przed decyzją...
Kicha i obciach to rodzeństwo nie tylko Kaczyńskiego, w tej intelektualnej mizerii "podali sobie ręce" tak niestykalni politycy... :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe jak wszyscy niezależnie od poglądów nie przepadają z partią pana Palikota. Wcale się nie dziwię, bo tak nieładnie burzy ustalony porządek rzeczy z PO i PiS, które "powinny zostać na wieczność w parlamencie"...

A co do tytułu - plagiat to jest świadome skopiowanie czyjejś pracy czy nazwy, a nie nieświadome. Tak samo można by napisać o firmie Ford produkującej auta Focus, że nazwa jest plagiatem miesięcznika Focus.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Łukasz Brzezicki - skoro Palikot i reszta mają problemy z nazwą nowej partii ,to proponuje by ogłosili konkurs! Zapewne padnie wiele propozycji ,poważnych i zabawnych!

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Paweł Jankowski - to prawda wybór godny "członków" założycieli /śmiech/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Świetny wybór. Nazwa, którą każdy wymyślił choć raz w życiu. Okrąglutkie, kolokacyjne, kojarzące się z kciukiem wyciągniętym ku górze i jednocześnie z zachętą do runięcia w przepaść. Czyli jak każda nazwa jakiejkolwiek partii wywołuje jakąś depresyjną refleksję, smutek, przygnębienie. Nie jest to chyba jednak żadne "Złote świstanie", czy coś równie podręcznikowego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.