Facebook Google+ Twitter

Nowa nazwa warszawskiego lotniska

"Lotnisko Chopina w Warszawie", a nie "Port Lotniczy im. Fryderyka Chopina w Warszawie". Nowa nazwa ma być prostsza, krótsza i łatwiejsza do wymówienia.

materiały dla prasy / Fot. Mariusz AdamskiW 2001 roku Port Lotniczy w Warszawie decyzją władz państwowych zyskał patrona - Fryderyka Chopina. Przez długi czas nazwa lotniska brzmiała - Port Lotniczy im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Na początku tego roku zarząd zdecydywał się na uproszczenie nazwy.

- Jest to ułatwienie dla obcokrajowców, nazwę będzie łatwiej zapamiętać i wymówić - przekonuje Kamil Wnuk, rzecznik lotniska.

Czy powodem zmian jest natchodzące Euro 2012? - Nie, decyzja jest całkiem niezależna, związana bardziej z trwającym Rokiem Chopinowskim - zapewnia Wnuk - uczestniczymy w obchodach, chcemy bardziej zaakcentować nasz związek z kompozytorem.

Nowy wpis w rejestrze lotnisk już jest. Dwa tygodnie temu rozświetlono na terminalu nowy napis z logiem lotniska.

Co z Okęciem?

- Prawdziwa nazwa lotniska brzmi: Lotnisko Chopina w Warszawie - mówi Wnuk. Okęcie to tylko potoczna nazwa i oznacza osiedle mieszkaniowe znajdujące się w dzielnicy Włochy.materiały dla prasy / Fot. Mariusz Adamski

Jak zapowiada Zarząd Dróg Miejskich, istniejący system drogowskazowy zostanie ujednolicony do 2012 roku. Będzie to koniec nieporozumień związanych z istniejącą terminologią na znakach drogowych - "Lotnisko Okęcie", "Okęcie", "Port Lotniczy im. Fryderyka Chopina", nazwy te zostaną wówczas zmienione na nową, oficjalną nazwę lotniska.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.