Facebook Google+ Twitter

Nowa ordynacja podatkowa w planach

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-22 19:30

Rząd przyjął projekt nowelizacji ordynacji podatkowej. Jak informuje Rada Ministrów, zwiększa ona stabilność prawa podatkowego i ułatwia przedsiębiorcom wykonywanie działalności gospodarczej. Nowelizacja jest częścią Pakietu na rzecz przedsiębiorczości.

Nowe przepisy wprowadzają obowiązek zawiadomienia podatnika, z siedmiodniowym wyprzedzeniem, o planowanej kontroli. Dzięki temu przedsiębiorca będzie miał czas nie tylko na zorganizowanie pracy w związku z planowaną kontrolą, ale będzie mógł również skorygować deklarację podatkową jeszcze przed wszczęciem kontroli. Ponadto podatnik nie będzie musiał zapłacić podatku, dopóki nie zapadnie ostateczna decyzja w tej sprawie albo prawomocne orzeczenie sądu.

Zgodnie z nowelizacją, mali przedsiębiorcy będą mogli płacić podatek również gotówką, a nie tylko przelewem, jak przewidują obecne regulacje. Będą oni mogli również opłacać składki na ubezpieczenie społeczne przekazem pocztowym. Dotychczas płatność ta mogła być dokonywana tylko przelewem.

Rząd wysłuchał też informacji ministra pracy i polityki społecznej na temat działań służących przeciwdziałaniu wzrostowi cen i usług konsumpcyjnych. Chodzi w szczególności o ceny żywności i paliwa, a także działania służące poprawie dochodów gospodarstw domowych.

W informacji czytamy między innymi, że do najważniejszych celów rządu należą działania na rzecz wzrostu aktywności zawodowej i zatrudnienia, skierowane do osób bezrobotnych i biernych zawodowo, które poszukują pracy. Szczególne dotyczy to tych, którzy przez dłuższy czas pozostają poza zatrudnieniem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.