Facebook Google+ Twitter

Nowa "perła" zamiast starego stadionu przy Łazienkowskiej

Władze Warszawy wydały 17 kwietnia pozwolenie na rozbudowę stadionu Legii Warszawa. Czy kibice stołecznego klubu doczekają się stadionu z prawdziwego zdarzenia?

Wizualizacja stadionu Legii Warszawa / Fot. JSK ArchitekciKwestia modernizacji stadionu Legii to prawdziwa niekończąca się historia. Podobnie jak przy innych wielkich warszawskich inwestycjach, kolejni politycy ze zmieniających się władz, odpowiedzialni za ich realizację, obiecywali i pokazywali tylko plany. Tym razem jest duże prawdopodobieństwo, że inwestycja powiedzie się, ponieważ zarówno ratusz jak i sama Legia zaczęły traktować sprawę bardzo poważnie.Wizualizacja stadionu Legii Warszawa / Fot. JSK Architekci

- Obecnie prowadzona jest procedura mająca na celu wyłonienie wykonawcy całej inwestycji. Według planu, prace budowlane mają się rozpocząć w drugiej połowie tego roku. Firma, która przetarg wygra, będzie miała 26 miesięcy na wykonanie prac. Ratusz przeznaczy na ten cel 365 mln złotych. Obiekt będzie miał 31.800 miejsc siedzących - czytamy na stronie internetowej m. st. Warszawy.

Wizualizacja stadionu Legii Warszawa / Fot. JSK ArchitekciNie ulega wątpliwości, że tak nowoczesny stadion powinien być częścią większego kompleksu sportowo-rekreacyjnego. Na pewno w okolicach stadionu warto stworzyć hotele, restauracje, itp, poprawić komunikację miejską, gdyż przytłaczająca większość osób właśnie z niej korzysta. Słabo prezentują się także drogi dojazdowe do stadionu. Ważną kwestią jest także wybudowanie nowoczesnego zaplecza treningowego, by zapewnić piłkarzom możliwie jak najlepsze warunki do trenowania. Gdy te warunki zostaną spełnione, obiekt na pewno wkomponuje się w architekturę Warszawy.Wizualizacja stadionu Legii Warszawa / Fot. JSK Architekci

Wszyscy kibice warszawskiego klubu mają nadzieję, że po kilku latach oczekiwań i biurokratycznych przepychanek, jeden z najbardziej zasłużonych dla polskiej piłki klubów będzie miał wreszcie obiekt na skalę europejską.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Szkoda komentować to już trwa tak długo, aż głupio. Od kiedy pamiętam swoje pierwsze mecze na Legii 95' mówią o tym stadionie. Tylko mówią.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wielkim sentymentem darzę stadion Legii. Cieszę się, że wreszcie wypięknieje.
Tam trenowałam; a w ogólnopolskich zawodach juniorów, w rzucie oszczepem, zajęłam 3. miejsce.
Dawne czasy, ale jak miło powspominać. :) +/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.