Facebook Google+ Twitter

Nowa piłka Adidasa - przepustka do bramek na Euro 2008

Przeszły już pierwsze emocje związane z losowaniem grup Euro 2008 i oficjalna premiera piłki EUROPASS, postanowiłem więc opisać nowe dziecko firmy Adidas.

Piłka EUROPASS. / Fot. materiały prasoweNazwa EUROPASS jest nawiązaniem do popularnego europejskiego biletu kolejowego, o tej samej nazwie, uprawniającego do podróżowania pomiędzy Austrią i Szwajcarią - dwoma krajami będącymi gospodarzami mistrzostw w 2008 roku. Symbolizować będzie również każde podanie (ang. "pass"), które widzowie będą oglądać na boiskach podczas mistrzostw UEFA Euro 2008. EUROPASS symbolizuje również współdziałanie wszystkich fanów futbolu, którzy przybędą do Austrii i Szwajcarii oglądać te mistrzostwa.

Nowa powierzchnia piłki zapewnia graczom pełną kontrolę i doskonałe opanowanie jej w każdych warunkach pogodowych. Rewolucyjna powłoka PSC-Texture™ to zaawansowana i wyjątkowo dopracowana struktura zewnętrznej warstwy piłki, gwarantująca optymalną przyczepność piłki do buta zawodnika.

Xabi Alonso, FC LIverpool i reprezentacja Hiszpanii. / Fot. materiały prasowePiłka Adidas EUROPAS łączy tradycję i nowoczesność. Klasyczna kolorystyka (biały korpus z czarnymi kropkami) przywołuje piłki z poprzednich dekad, jednak dzięki połączeniu tych tradycyjnych elementów z okrągłymi, dynamicznymi wstawkami w kolorze złotym i czerwonym uzyskano innowacyjny, bardzo nowoczesny design, doskonale odpowiadający charakterystyce gospodarzy mistrzostw. Obydwa kraje łączą tradycję i kreatywność z dużym doświadczeniem w opracowywaniu nowych, innowacyjnych produktów. W układ graficzny piłki wkomponowano również flagi narodowe obu krajów - osiem kół z delikatnym srebrnym efektem. W 12 czarnych kropkach dostrzec można opracowane przez UEFA elementy graficzne nawiązujące do logo Euro. Przedstawiają one pasję, przyjaźń, działanie, trening, kibiców i zdobywanie goli, a mają formę znaków wodnych pojawiających się na czarnych kropkach piłki adidas EUROPASS.

Alessandro Del Piero, Juventus Turyn i reprezentacja Włoch. / Fot. materiały prasowePodobnie jak +TeamgeistTM, oficjalna piłka meczowa mistrzostw świata 2006, Adidas EUROPASS składa się z 14 paneli zespolonych przy użyciu rewolucyjnej technologii łączenia termicznego. Ponadto, dzięki powierzchni PSC-Texture™ zawodnicy mogą bardzo precyzyjnie i skutecznie kontrolować piłkę. Unikatowa powłoka zewnętrzna poprawia rozkład siły uderzenia, umożliwia jeszcze lepsze podkręcanie piłki i zwiększa precyzję ruchu na boisku we wszystkich możliwych warunkach pogodowych. Natomiast bramkarzowi nowa piłka zapewnia większą przyczepność z rękawicami, przez co ułatwia jej złapanie.

Przełomowe cechy piłki Adidas EUROPASS zostały z niej wydobyte dzięki dokładnym testom porównawczym przeprowadzonym na Uniwersytecie w Loughborough w Anglii, oraz podczas licznych testów prowadzonych w laboratorium piłkarskim firmy Adidas w Scheinfeld.

Patrick Vieira, Inter Mediolan i reprezentacja Francji. / Fot. materiały prasoweTakim doświadczeniem jakim dysponuje w produkcji piłek nożnych firma Adidas nie może się pochwalić żaden z światowych producentów, dzięki czemu niemiecki koncern pozostaje liderem w produkcji nowoczesnych, innowacyjnych piłek od roku 1963. Od roku 1970 Adidas dostarcza oficjalne piłki meczowe na wszystkie główne turnieje UEFA oraz FIFA. W roku 2008 firma przedstawi również oficjalną piłkę Pucharu Narodów Afryki organizowany przez Afrykańską Federację Futbolu (CAF).

Nowa piłka będzie w sprzedaży już od dzisiaj.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Podchodzi pod tą z Mistrzostw Świata w Niemczech, ale i tak zawsze chwalą jakby nie wiadomo jakie cudo stworzyli... Oby często lądowała w bramce rywali Polski :) Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oby nie okazała się drugą roteiro :]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.