Facebook Google+ Twitter

Nowa Płyta Animators Już W Sklepach

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2015-02-16 10:51

Nowe wydawnictwo sosnowieckiej formacji Animators zatytułowane "The Universe" jest już dostępne w dystrybucji cyfrowej.

Na nowej płycie znalazło się 11 premierowych kompozycji.

ANIMATORS to założony w 2009 roku sosnowiecki zespół rockowy, poruszający się w swojej twórczości wokół szeroko pojętego rocka alternatywnego. Z założenia miał być projektem graficznym o nazwie The Animators, ale z czasem przekształcił się w stricte muzyczną formację.

W 2012 roku otrzymali ogromną ilość nagród i wyróżnień w prestiżowych konkursach i festiwalach w całej Polsce, między innymi na przeglądzie Liquid & Fire w Szczecinie, Widzewskiej Jesieni Muzycznej, FAZA Festiwalu, Rock Stars Pozytywna Energia, T-Mobile Zrób Głośniej, Festiwalu Emergenza, rockAUTOSTRADA, Zderzak, Go Red! Or Go Home i innych. Wydanie debiutanckiego albumu "Magic. Madness. Memphis." (2013) było wypadkową świetnego przyjęcia przez słuchaczy i dziennikarzy EP "The Distance Between Us" (2012), co również zaowocowało zaproszeniem zespołu do programu „Pytanie na Śniadanie” w TVP2.

Tylko w 2013 roku członkowie zespołu pojawili się między innymi w audycjach Mariusza Owczarka w radiowej Trójce i Bogdana Fabiańskiego w Radiu Dla Ciebie, „Rannym Kakao” w Radiu Roxy, „Kasprologii” i „Sejsmologii” w Antyradiu, jak i w Muzycznej Strefie iTV. Ich teledyski "No!" (zdobywca tytułu Teledysk Tygodnia w portali Interia.pl) oraz "Letters" zobaczyć można na ich oficjalnym kanale YouTube, na antenie rbl.TV, 4fun.tv oraz większości krajowych portali muzycznych.

Na przełomie 2013/2014 zespół doszedł do top 20 zespołów w telewizyjnym show „X Factor”, otrzymując bardzo pozytywne opinie Jury i produkcji programu.

Cechą charakterystyczną muzyki ANIMATORS jest głębokie, przestrzenne, niekonwencjonalne brzmienie w eklektycznej formie: post-rockowe elementy, hardcore'owe gitary czy też melodyjne sekwencje charakterystyczne dla nowej fali rocka alternatywnego. Całość instrumentarium zwieńczona jest charakterystycznym wokalem. Specyficzne brzmienie zespołu wynika z indywidualnych inspiracji muzycznych każdego z członków formacji.

Wszystko to można usłyszeć na ich debiutanckim albumie, który został wydany 8 marca 2013 roku, a od 2014 jest w całości dostępny na takich portalach jak Spotify, Deezer, czy iTunes.(Grzegorz Szklarek)

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: animators


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.