Facebook Google+ Twitter

Nowa płyta Crystal Bowersox - odkrywanie dziewiczych lądów

Słuchanie nowej płyty Crystal Bowersox jest jak odkrywanie nowych lądów, bo każdy utwór jest jak nowa, dziewicza, mlekiem i miodem płynąca kraina...

Okładka płyty "All That For This" Crystal Bowersox, fot. Piotr Balkus / Fot. Piotr BalkusNie skłamię jeśli powiem, że jestem wielkim fanem Crystal Bowersox, i nie będzie w tym przesady, jeśli powiem, że największym fanem w Europie, a może i na świecie. Kilka lat temu była debiutancka płyta "Farmer's Daughter", a niedawno ukazała się druga: "All That For This". Jest troszeczkę inna od poprzedniczki, bardziej dojrzała, bardziej stonowana - więcej tu ballad, więcej country i folku niż rocka. Więcej jogi, niż whiskey. Tak jakby artystka nie musiała już niczego nikomu udowadniać, a gra po prostu swoje, bez kompleksów i postawionych przez przemysł muzyczny, czy telewizyjny poprzeczek (przypominam że Crystal jest finalistką American Idol sprzed paru lat).

Nie można przejść obojętnie obok większość nagrań - nie można przejść obojętnie obok nagrania "Stitches", duetu z Jakobem Dylanem, najmłodszym synem Boba. Ten utwór, bardzo nickcave'owski, to niesamowita, ponadczasowa ballada, żywy klasyk. Krystaliczny głos Crystal i chropowaty głęboki Jakoba pasują do siebie jak ulał. Zdaje się, że to nie jest piosenka dwóch oddzielnych wykonawców, ale jakiegoś muzycznego dua, które jeden bez drugiego nie istnieje. Nie można przejść z zamkniętymi uszami obok nagrania "Everything Falls Into Place", z ważnym tekstem "Everything that comes to me, even when it is a tragedy, leave me stronger than yesterday" (Wszystko co mnie spotyka, nawet jeśli to jest coś tragicznego, sprawia że jestem silniejsza niż byłam wczoraj").

Z nieco szybszych kawałków wyróżnia się "Amen To My Friends", podniosła pieśń z popowym zacięciem i ciepłymi klawiszami a la lata 80-te. Ten utwór najbardziej jeszcze przypomina mi pierwszą płytę artystki, bardziej uptempo, bardziej "na wysokich obrotach" i "wysokich wokalach", bardziej patetyczną - w dobrym znaczeniu tego słowa. Na nowym krążku Crystal wyluzowała, przyhamowała, zatrzymała się ze swoimi piosenkami w czasie, próbując i w dużej mierze czyniąc je ponadczasowymi.

Crystal Bowersox, Fot. Wiki Commons - Wikipedia, http://en.wikipedia.org/wiki/File:Bowersox_performance.jpg / Fot. WikipediaSłuchanie nowej płyty Crystal Bowersox jest jak odkrywanie nowych lądów, bo każdy utwór jest jak nowa, dziewicza, mlekiem i miodem płynąca kraina. Może to ta łagodność folkowo-countrowych nut, a może to głos artystki. A może coś jeszcze, coś pomiędzy wierszami, dźwiękami. Nie wiem, i nie chce wiedzieć. Wolę włączyć krążek i ruszyć w kolejną, nieznaną podróż.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 10.01.2008 14:01

pięknie :)

+

Komentarz został ukrytyrozwiń

jestem pod wrażeniem Piotrze :) (+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

plus:-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

uf...sam nie wiem co pisać ?poważnie jeśli mam taki pozytywny wpływ jak piszesz człowieku na twoją osobę?!!
to gratuluje i sobie i tobie ;-)
Po za tym dziękuję i naprawdę czuję się zaszczycony iż tak pochlebnie napisałeś na mój temat artykuł szczerze dziękuję.
Pokora jak pisze Szymon to wielki dar, nauczyłem się jej żyjąc na ulicy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo piękny artukuł.Chyba dlatego,że pisało je serce a nie ręka.Pozdrawiam:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

duży plus za szczerą wypowiedź

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piotr! Jestem pod wrażeniem refleksji naprawdę :-) Nie spodziewałam się... (+)

Ktoś przede mną napisał, że daje plus, a nie dał... ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ no i skruszał młody twardziel :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 07.01.2008 11:41

najtrudniej jest pisać o swoich uczuciach i emocjach,
+ za refleksje

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.