Facebook Google+ Twitter

Nowa płyta Kasi Cerekwickiej

W ostatnim dniu maja pojawiła się na rynku fonograficznym nowa płyta Kasi Cerekwickiej zatytułowana "Fe - Male", wydana przez Sony Music. To już czwarta solowa płyta tej wokalistki w jej 13-letniej (jak ten czas leci!) karierze.

Okładka / Fot. Materiały promocyjneKiedy w 1997 roku (jeszcze wtedy) Katarzyna Cerekwicka pojawiła się w telewizyjnej "Szansie na sukces" z piosenkami Ewy Bem i wygrała ją brawurowym wykonaniem utworu "Wyszłam za mąż, zaraz wracam" autorstwa Marii Czubaszek i Wojciecha Karolaka, i potem powtórzyła swój sukces w finale tego programu, nie kryłem radości i nadziei. Bo oto pojawiła się na scenie polskiej wokalistyki niewątpliwie utalentowana, muzykalna z ogromnym potencjałem piosenkarka. Na dodatek ten nieco matowy, z lekką chrypką głos...

Później (już) Kasia Cerekwicka bardziej zaczęła się kojarzyć z bycia celebrytką, pokazującą się na wszelkiego rodzaju imprezach niekoniecznie muzycznych, ale rozumiem, że tego wymaga konieczność zaistnienia młodego artysty w świadomości środowiska i nas, słuchaczy. Niestety, niewiele wykonywanych przez nią piosenek zapadło mi w pamięć. Może tylko "S.O.S", "Zostań" i, oczywiście, "Na kolana". Kolejne płyty przechodziły też raczej bez echa. Nie pokrywały się platyną czy innym kruszcem. Być może krążek "Fe - Male" coś zmieni w tym względzie. Tym bardziej, że firma wydawnicza zadbała o odpowiednią promocję: już w marcu ukazał się singiel z promującą ja przebojem "Wszystko, czego chcę od ciebie" (ta sama piosenka "zagrała" w TVN - owskim serialu "Majka").

Nowa płyta Kasi Cerekwickiej zawiera 11 piosenek utrzymanych w charakterystycznych dla niej brzmieniach rythm & bluesowych. Zestaw utworów rozpoczyna "Kiedy w sercu miłość" z wstępem przypominającym kompozycję... Chopina. Generalnie pod względem muzycznym i wokalnym płyta nie ustępuje, jak się wydaje, podobnym produkcjom tworzonym choćby za Oceanem. Świadczy to o tym, że twórcy w pełni wykorzystali możliwości, jakie dał im dostęp, o czym mówi w wywiadach Cerekwicka, do takich instrumentów "na których pracuje Timbaland, czy inni czołowi producenci z Ameryki".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

No i 5* naturalnie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Interesująca i wyczerpująca recenzja, można dużo się dowiedzieć o piosenkarce i o utworach które śpiewa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Krzysztofie wielka 5 ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

5* za recenzję. Na płytę się nie skuszę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.