Facebook Google+ Twitter

Nowa Płyta Klimt już w sklepach

Trzeci album trójmiejskiego projektu Klimt jest zatytułowany "Genesa". Płyta trafiła już do sprzedaży.

 / Fot. materiały prasoweKlimt to projekt solowy Antoniego Budzińskiego grającego na co dzień na gitarze w sopockim zespole Saluminesia. Zadebiutował na składance "Sleep Well III" (Requiem Records) z utworem "Ennui" w maju 2007. W marcu 2008 ukazała się jego debiutancka płyta zatytułowana "Jesienne odcienie melancholii" (Requiem Records). Debiutancka płyta artysty znalazła się w wielu podsumowaniach polskich płyt 2008 roku m.in. w magazynie "Przekrój".

Klimt wystąpił na IX edycji Open’er Festival, na Seven Festival oraz na SpaceFest. Druga płyta sopockiego artysty "AGAPE" ukazała się w lutym 2011 roku. Wydana nakładem Polskiego Radia została objęta m. in. patronatem Trójki (Program Trzeci Polskiego Radia) oraz Myspace. W grudniu 2011 roku Klimt wziął udział w kolektywie międzynarodowym Pure Phase Ensemble u boku takich artystów jak Ray Dickaty (ex-Spiritualized) oraz Jamie Harding (Marion).

"Genesa" to trzecia Klimt. Na albumie można usłyszeć miksturę z pogranicza ambientu, post-rocka i shoegazu. Przekaz płyty został zainspirowany światem sennym autora a tytuł odnosi się do pierwotnej kwintesencji naszej jaźni, która często zamazuje się w dzisiejszym świecie. Materiał został zmasteringowany przez Tom'a Meyer'a (Brian Eno, Nick Cave, David Gray) w hamburskim studiu Master & Servant.Wybrane dla Ciebie:


Tagi: Klimt


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.