Facebook Google+ Twitter

Nowa płyta kontrowersyjnego Behemotha

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-08-13 08:34

Behemoth jest najbardziej znanym polskim zespołem na świecie. Właśnie ukazał się dziewiąty album tej deathmetalowej grupy, zatytułowany „Evangelion”.

 / Fot. PAP Andrzej GrygielZespół Adama „Nergala” Darskiego jako jedyny pojawia się na amerykańskich listach sprzedaży Billboard i właśnie w USA święci triumfy, grając na największych festiwalach rockowych, takich jak Ozzfest. Strona Myspace.com, gdzie umieszczone są próbki muzyki Behemotha, osiągnęła już liczbę ponad 4 milionów odwiedzin. Tuż przed premierą grupa umieściła tam na chwilę utwory zawarte na albumie „Evangelion” i momentalnie zostały one odsłuchane przez dziesiątki tysięcy fanów. Z kolei teledysk do utworu „Ov Fire And The Void”, z powodu zawartości drastycznych scen, został zablokowany przez serwis Youtube.com i Behemoth musiał umieścić wersję ocenzurowaną.

Kontrowersje

zespół Behemoth, od lewej Orion, Nergal, Inferno / Fot. MysticBehemoth bywa uznawany za zespół satanistyczny. Teksty utworów nawiązują do okultystycznych pism Aleistera Crowleya, symboliki antychrześcijańskiej i mitologii Bliskiego Wschodu. Podczas koncertów zdarzało się, iż wokalista Behemotha, Nergal, wypowiadał się nieprzychylnie na temat religii chrześcijańskiej oraz niszczył rekwizyty przedstawiające Biblię. Gdy stało się tak w lutym 2008 w Gdyni, rodzimym mieście muzyka, został on oskarżony o obrazę uczuć religijnych przez byłego posła na sejm Ryszarda Nowaka. Proces został umorzony. Natomiast pod koniec 2008 Nergal wytoczył sprawę w sądzie Nowakowi, za pomówienie, o bycie przestępcą i wygrał proces w marcu 2009.

Co ciekawe popularny ostatnio w tabloidach, z powodu związku z piosenkarką Dodą, Nergal, ukończył studia na wydziale Historii i Muzealnictwa, co tłumaczy, poniekąd, bardzo oryginalny wizerunek zespołu oraz przebrania muzyków.

Nowa płyta

okladka "Evangelion" / Fot. Tomasz "GRAAL" Daniłowicz„Evangelion” zawiera bardzo mocne utwory metalowe. O jakości albumu świadczy udział amerykańskiego inżyniera dźwięku Teda Jensena, współpracującego również z Metallicą, Green Day, czy Norah Jones. Płytę zamyka wyjątkowy utwór, zaśpiewany w języku polskim, zatytułowany „Lucifer”. Jest to interpretacja wiersza Tadeusza Micińskiego, w nagraniu wziął udział Maciej Maleńczuk.

Spis utworów na „Evangelion”:

1. „Daimonos”
2. „Shemhamforash”
3. „Ov Fire and the Void”
4. „Transmigrating Beyond Realms ov Amenti”
5. „He Who Breeds Pestilence”
6. „The Seed ov I”
7. „Alas, Lord Is Upon Me”
8. „Defiling Morality ov Black God”
9. „Lucifer”

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Behemoth jest najbardziej znanym polskim zespołem na świecie??? ooops ktos tu chyba nie odrobil lekcji. Jesli dobrze poszukasz to znajdziesz ze ... Blog27 na swiecie sprzedal wiecej sztuk plyty "LOL" niz Negral & Co wszystkich swoich plyt... a tak swoja droga ... nie wydaje sie to nikomu dziwne ze Negral zaczal romansowac z Doda akurat przed wydaniem nowej plyty? Gdyby nie Doda pewnie nikt by o tej plycie nie slyszal... Ciekawe kiedy Doda wydaje nowa plyte... Chyba beda sie musieli pobrac dla promocji ... albo zerwac z wielkim hukiem...
"Nergal, ukończył studia na wydziale Historii i Muzealnictwa, co tłumaczy, poniekąd, bardzo oryginalny wizerunek zespołu oraz przebrania muzyków." - kurcze az sie zastanawiam po jakich kierunkach sa czlonkowie zespolow Kiss...albo Lordi...

Komentarz został ukrytyrozwiń

hmmm, z muzą mam już Tomku problem - "Chant for Eskaton 2000" to jeden z najlepszych utworów w nurcie - choć fanem twórczości Darskiego nie jestem przyznam, że kilka utworów im się udało wyjątkowo dobrze.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 13.08.2009 10:47

Badziewie ta muza i ten Nergal z Dodą.
Rafał ma rację. ;]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ni to recenzja płyty, ni opowieść o zespole. Dość śmieszne wydaje się komentowanie wizerunku zespołu w kontekście studiów Darskiego, bo ten zasadniczo wizerunkowo nie odstaje i nie jest pionierem w stosunku do podobnych zespołów nurtu.

Jeszcze śmieszniejesze jest mówienie o "rekwizytach przedstawiających Biblię" - to nie rekwizyty to Biblia:

http://www.youtube.com/watch?v=SS-D5Y-dF0A

Generalnie tekst o wszystkim i o niczym... Nastała widzę koniunktura na Nergala, w symbiozie z Dodą więcej osób o nim słyszało. Dodam na koniec, żeby wizerunek był pełny, że w 1997 na płycie Pandemonic Incantations Behemoth nagrał utwór: "Chwała Mordercom Wojciecha (997-1997 Dziesięć Wieków Hańby)" - fakt średnioznany. Ostatnio dość nieudolnie zbulwersował się nim walczący z Darskim Nowak - trochę późno bo 12 lat po wydaniu płyty.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.