Facebook Google+ Twitter

Nowa płyta Mademoiselle Karen już w marcu

Niejednokrotnie kradła show Czesławowi Mozilowi podczas koncertów zespołu Czesław Śpiewa. 5 marca wychodzi druga płyta duńskiej artystki Mademoiselle Karen o przewrotnym tytule „Comme Les Garçons”.

 / Fot. Tom KurekMademoiselle Karen pojawiła się na polskiej scenie muzycznej w 2008 roku za sprawą zespołu Czesław Śpiewa. Jej partie wokalne, często przypominające operowe arie oraz wirtuozerskie solówki na instrumentach dętych szybko zyskały grono zagorzałych fanów a niepozorna blondynka gustująca w niebanalnych nakryciach głowy regularnie kradła show liderowi zespołu Czesławowi Mozilowi.

5 marca Karen wydaje swoją drugą, autorską płytę. Po dobrze przyjętym debiutanckim „Attention!” przyszedł czas na album „Comme Les Garçons” (z franc. Jak chłopcy). Inspiracją dla nowego materiału była zagraniczna trasa koncertowa jaką Karen odbyła wraz z zespołem Czesław Śpiewa na przestrzeni czterech ostatnich lat. Nowe kompozycje to istna eksplozja różnych gatunków muzycznych ujęta w delikatną i zaskakującą formę. „Comme Les Garçons” składa się z 11 utworów zaśpiewanych w czterech językach: francuskim, polskim, angielskim oraz duńskim.

Nowe kompozycje multikulturowej formacji przywołują klimat postmodernistycznego popu. Materiał został nagrany w Bauneholm Studio w Danii. Gościnnie w utworze „Tuli Pan’ pojawia się Gaba Kulka. Utwór ten wraz z piosenką „Kawa Zimna” stanowi część ścieżki dźwiękowej do polskiego filmu „Facet (nie)potrzebny od zaraz”, który pojawi się na ekranach kin 14 lutego tego roku. Artystka otwiera krążek singlem „Perdue” wraz z teledyskiem do utworu:


Trasa zespołu Mademoiselle Karen promująca najnowszą płytę wystartuje 3 kwietnia i obejmie 8 polskich miast :
3/04 Wrocław, Puzzle
4/04 Legnica, Oko
5/04 TBA
6/04 Poznań, Dragon
10/04 Gdansk, B90
11/04 Warszawa, Cafe Kulturalna
12/04 Nowy Targ, Absynt
13/04 Kraków, Żaczek

Zespół Mademoiselle Karen występuje w składzie:
Karen Duelund Guastavino : wokal i saksofony
Martin Bennebo : akordeon i klawisze
Hans Find Møller : bass i gitara
Troels Sejr Drasbeck : perkusja, dzwonki i efekty

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.