Facebook Google+ Twitter

Nowa płyta mistrzów heavy reggae - Papriki Korps

To jeden z najczęściej koncertujących za granicą polskich zespołów. Objechali tyle krajów, że lider zespołu, Piotr Maślanka, zapytany w jakim kraju w Europie jeszcze nie grali, stwierdził, że ciężko mu sobie taki przypomnieć.

"Metalchem" - szósta płyta Papriki Korps, premier 20 marca. / Fot. materiały prasoweZarówno polscy fani Papriki, jak i ci za granicami, na szósty album zespołu czekać musieli niemal trzy lata. "Metalchem", bo taką nazwę nadali muzycy swemu najnowszemu dziełu, to krążek, na którym usłyszeć można mieszankę gatunków od heavy reggae przez alternatywnego rocka, dub czy nową falę. Krążek zawiera 14 utworów.

Premiera płyty odbędzie się 19 marca podczas koncertu w krakowskim klubie Żaczek.

Metalchem?


Tajemniczo brzmiący tytuł albumu wziął się z potocznej nazwy opolskiego, od dawna opuszczonego biurowca. Jest on skrótem nazwy firmy, do której biurowiec ów należał.

Tytuł nie jest zresztą bez znaczenia: "Mikroklimat opuszczonego biurowca opolskich zakładów aparatury chemicznej przez prawie dwa lata przesączał się przez nas w tą płytę. Na krążku osadziło się w efekcie całe nasze wzajemne motywowanie i demotywowanie się a pulsacja cztery na cztery tu i ówdzie rozpuszcza się w bardziej swobodne formy i podziały. Dokładnie przemyśleliśmy to jak ta płyta ma zabrzmieć, Chcieliśmy jak najwierniej odtworzyć emocje jakie powstawały w nas w czasie grania prób, koncertów i tras które przejechaliśmy razem." - jak mówi gitarzysta zespołu i rysownik Łukasz Rusinek (autor teledysku Papriki do utworu "Hi-Fi" i nagrodzonego Yachem klipu Telehon do utworu Pablopavo i Ludzików).

Co po płycie?


Po wydaniu płyty Paprika jedzie w trasę - nie tylko po Polsce, ale także po Finlandii, w której rzesze wiernych fanów ukochali sobie ten opolski zespół. W maju Paprika odwiedzać będzie m.in. wszystkie większe imprezy juwenaliowe w Polsce.

Oto koncerty składające się na wiosenną część trasy promocyjnej:

19.03 Pt. Kraków, Żaczek
20.03 So. Tarnów, TCK
21.03 Nd. Gliwice, Rock'a Music Club
26.03 Pt. Wrocław, Łykend
27.03 So. Tychy, Kloster Pub
08.04 Cz. Porsgrunn (Norwegia), Rip
10.04 So. Trondheim (Norwegia), Familien
15.04 Cz. Oulu (Finlandia), 45-Special
16.04 Pt. Rovaniemi (Finlandia), Tivoli
17.04 So. Kokkola (Finlandia), West Coast Bar
18.04 Nd. Jyväskylä (Finlandia), Lutakko
20.04 Wt. Kuopio (Finlandia), Henry's Pub
21.04 Śr. Helsinki (Finlandia), Bar Loose
22.04 Cz. Turku (Finlandia), Klubi
23.04 Pt. Tampere (Finlandia), Klubi
24.04 So. Mikkeli (Finlandia), Vaakuna
30.04 Pt. Polanica Zdrój

Gdzie posłuchać, gdzie kupić?


Od 8 marca płyty słuchać można w całości na profilu zespołu w serwisie Myspace.

Płytę kupić można w serwisie Agencji Koncertowo-Wydawniczej Karrot Kommando i we wszystkich dobrych sklepach muzycznych.

Patroni medialni płyty: Myspace, Interia.pl, Eurostudent, Antyradio, Reggaenet.pl. Popupmusic.pl, rrr.com.pl, Open.fm, Wiadomości24.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.