Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3872 miejsce

Nowa płyta Nosowskiej. Wkrótce koncert artystki w Lublinie

Jest jednym z najważniejszych damskich głosów w polskiej muzyce. 23. września 2011 roku odbyła się premiera 6. albumu Kasi Nosowskiej pt. "8". Z kolei 19. października wokalistka wystąpi podczas trasy promocyjnej w Lublinie.

materiały promocyjne Supersam Music, fot. Anna Głuszko - Smolik / Fot. materiały promocyjne Supersam Music, fot. Anna Głuszko - SmolikPłyta składa się z dwunastu utworów napisanych przez Nosowską. Premiera pierwszego singla "Nomada", będącego zapowiedzią nowego wydawnictwa, odbyła się 22. sierpnia 2011 r. Album, jaki proponuje zespół artystów pod szyldem "Nosowska", został stworzony w sprawdzonej ekipie, która pracowała ze sobą już wcześniej. Autorem piosenek jest Marcin Macuk - pracujący również przy produkcji płyty z Marcinem Borsem. Team ten współpracował m.in. przy projekcie "Osiecka".

Była wokalistka czołowej rockowej formacji "Hey", zaczęła solową karierę od 1996 roku albumem "puk puk", usytuowanym raczej w konwencjach elektronicznej alternatywy, niż czystego rocka, jaki artystka prezentowała z rodzimą grupą. Do tej pory wydała kilka solowych albumów: "Milena", "Sushi", "UniSexBlues", "Osiecka", udzielając się jednocześnie w zespole "Hey".

"UniSexBlues" zebrała bardzo pozytywne recenzje i zyskała status złotej płyty, a w 2008 roku otrzymała nagrodę "Fenomen Przekroju". Na koncie Nosowskiej jest także m.in. Paszport Polityki i aż 21 Fryderyków - w tym 10 z zespołem "Hey". Natomiast w maju 2010 roku, magazyn "Machina" ochrzcił ją najlepszą polską wokalistką.

Wydawcą albumu "8" jest wytwórnia Supersam Music założona przez management wokalistki, a sam kompozytor zapewnia, że płyta jest zupełnie inna od poprzednich zarówno muzycznie, jak i pod względem formy. Tekstowo zaś, jak zwykle nie zabraknie charakterystycznych dla Nosowskiej, pełnych głębi liryków.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.