Facebook Google+ Twitter

Nowa płyta Peji już 20 października!

„Szacunek ludzi ulicy” to zbiór 18 premierowych utworów nagranych między październikiem 2005 a marcem 2006 w poznańskim Druga Strefa Records.

Peja w akcji. | Fot. AKPA. / Fot. Za warstwę muzyczną nowej płyty w największym stopniu (tak jak w przypadku N.O.J.A ) odpowiedzialny jest DJ. Decks, który przy wsparciu Waco oraz producentów z Wrocławia (Magiera i w jednym kawałku LA) wysmażył 9 podkładów, które w połączeniu z charyzmatyczną “nawijką” Peji, dają nam całkiem porządny materiał. Reszta muzy to praca czterech innych beatmakerów. Pięć utworów zrobił stary wyjadacz z Tarnowa – Sqra, dwa kawałki są autorstwa współpracującego już wcześniej z SLU DJ-a Zela z Elbląga i po jednym od poznaniaków: Barka, Zielonego i DJ-a Storego. Album trwa blisko 80 minut.

Peja nie zaprosił praktycznie nikogo za wyjątkiem wspomnianych producentów, DJ’ów i śpiewaczki z Częstochowy o pseudonimie Layla. Warstwa tekstowa to raczej czysty hardcore jak sama nazwa wskazuje. Od ulicznych hymnów począwszy (tytułowy singlowy „Szacunek ludzi ulicy”, „Duchowo mocny”, „SLU 3 litery” czy choćby „Styl życia gnoja”), po kawałki refleksyjne („Panie”, „Temat za tematem”), imprezowy syf („Seks, dragi, rap”, „Tak się bawi SLU”), życiówki („Już do końca tak być musi”, zwariowany „Odpał”) aż do opisów dnia codziennego („Prawda zwycięży”) i tematów damsko męskich, których na płycie sporo („No i co”, „In Flagranti”, „Hip hop Honeys”).

Peja nie stracił nic ze swojej bezkompromisowości, zyskując natomiast zarówno technicznie jak i tekstowo, co słychać już po pierwszym przesłuchaniu płyty. Krytyka podrabianych rapperów, mody na hip hop, sprzedajności kolegów po fachu i polityków nie dominuje na płycie, ale Peja zadbał, by to wszystko zostało wyraźnie zaakcentowane („IV RP (Bo to Polska)”, „Potrzebuję go”, „Uliczna sława”). Miksem zajął się Magiera, któremu do końca towarzyszył Peja. Mastering jest autorstwa Grzegorza Piwkowskiego.

Płyta, jak zapowiadał raper, miała pierwotnie ukazać się w połowie września. Jednak po ustaleniach z firmą Fonografika, która jest wydawcą i wyłącznym dystrybutorem płyty, „Szacunek ludzi ulicy” ukaże się w pierwszej połowie października.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jeśli Peja, to Pei (w tytule).
Maja/Mai, nadzieja/nadziei, pierzeja/pierzei, nazwisko Dobija/Dobii...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.