Facebook Google+ Twitter

Nowa płyta Rammstein. Recenzja

Niemiecka formacja Rammstein ma to do siebie, że trudno ją opatrywać jakąkolwiek etykietką. Powtórka z najważniejszych dokonań tej grupy na najnowszym retrospektywnym albumie "Made in Germany 1995-2011" pozostawia nas w tej "niepewności".

Dzisiejsza premiera płytowa jest krążkiem zawierającym podsumowanie działalności tego widowiskowego zespołu. Dodatkową oprawą dla tego wydarzenia jest specjalnie na tę okazję stworzone mauzoleum, w którym prezentowane są popiersia muzyków. Ekspozycja ma miejsce przed berlińską halą koncertową O2.

Wśród utworów, zamieszczonych na płycie, nie brakuje "Engel", "Du Hast" czy "Amerika". Miłośnicy takiego grania mogą być zatem ukontentowani pierwszym i najkompletniejszym jak do tej pory zbiorem nagrań Rammstein. Zadbano już wcześniej, by było i na co popatrzeć. Teledysk do "Mein Land" rodził spekulacje, co do zapowiadanej nowej płyty, jak i intrygował, co też przedstawią muzycy podczas trasy koncertowej. Clip reżyserował Szwed Jonas Akerlund, który pracował z takimi sławami jak Metallica, Ozzy Osbourne, Prodigy i wiele innych.

Industrialny, hardcore'owy, "zakręcony", przypominający po trochu Laibach, Front 242 czy nawet "klasyków" niemieckiej muzyki elektronicznej.

Warto odkurzyć wspomnienia.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.