Facebook Google+ Twitter

Nowa płyta wirtuoza gitary Jimiego Hendrixa

Już 8 marca, czterdzieści lat po śmierci Jimiego Hendrixa, ukaże się nowy album z jego kompozycjami pt. "Valleys Of Neptune".

 / Fot. Okładka płytyNajnowszy album wyprodukowany przez Janie Hendrix, Eddiego Kramera oraz Johna McDermotta zawiera utwory Hendrixa z lat 1967-1970. Autorem wszystkich piosenek, oprócz "Bleeding Heart" (Elmore James) i "Sunshine of Your Love" (Pete Brown, Jack Bruce, Eric Clapton), jest Jimi Hendrix. Tytułowy hit z pewnością spodoba się fanom czarnoskórego gitarzysty.

Ciekawostką jest to, iż album "Valleys of Neptune" to element przedsięwzięcia "The Jimi Hendrix Catalogue!", które ma uczcić czterdziestą rocznicę śmierci tego wybitnego muzyka. Na sklepowe półki trafią specjalne edycje wszystkich albumów Jimi Hendrixa.

Oto lista piosenek znajdujących się na najnowszym albumie:

1. Stone Free
2. Valleys ofNeptune
3. Bleeding Heart
4. Hear My Train A Comin'
5. Mr. Bad Luck
6. Sunshine Of Your Love
7. Lover Man
8. Ships Passing Through The Night
9. Fire
10. Red House
11. Lullaby For The Summer
12. Crying Blue Rain

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 05.03.2010 18:06

Okładka to połączenie fotografii zrobionej przez Lindę McCartney i akwareli namalowanej przez Jimiego. Ta akwarela ma tytuł "Doliny Neptuna" stąd tytuł płyty .Mało kto wie, że Jimi świetnie malował, zanim rozpoczął karierę muzyka chciał zostać malarzem.

Mirku, tu możesz posłuchać jednego z utworów które znajdą się na płycie http://www.spinner.com/2010/01/28/jimi-hendrix-valleys-of-neptune-song-premiere/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Moje młode lata. J. Hendrix, jeden z niewielu który grał lewą ręką, a chwyty łapał prawą ręką. Moje lata to Hendrix, Clapton, Santana i wielu im podobnych. Kiedyś też grałem z kumplami na podwórku, ale kiedy to było? 5+ za wspomnienia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.