Facebook Google+ Twitter

Nowa płyta zespołu "Raz Dwa Trzy" zdobyła podwójną platynę

Nowa płyta Raz Dwa Trzy - "Raz Dwa Trzy - Młynarski" osiągnęła 60 tys. sprzedanych egzemplarzy. W ten sposób zdobyła status podwójnej platynowej płyty. Płyta ukazała się 24 września i już w dniu premiery uzyskała status złotej płyty.

Najnowsza płyta zespołu "Raz Dwa Trzy" stanowi zbiór piosenek Wojciecha Młynarskiego w autorskim wykonaniu zespołu. Wśród wybranych piosenek znajdują się tak znane utwory jak: "Tak malował pan Chagall", "Przetrwamy", "Polska miłość", czy bardzo oryginalne wykonanie piosenki "Jesteśmy na wczasach". Lider zespołu Adam Nowak mówi w wywiadach, że śpiewanie piosenek Wojciecha Młynarskiego jest dla niego trudniejszym doświadczeniem niż śpiewanie piosenek Agnieszki Osieckiej (płytę z jej piosenkami zespół wydał w 2002 r.) gdyż Osiecka, w przeciwieństwie do Młynarskiego, nie wykonywała swoich piosenek osobiście.

Płyta "Raz Dwa Trzy - Młynarski" to prawdziwa przyjemność dla uszu. Jako fan zarówno Wojtka Młynarskiego jak i "Raz Dwa Trzy" byłem bardzo ciekawy jak wyjdzie "ożenek" twórczości Młynarskiego i talentu zespołu. Na pewno nie jestem do końca obiektywny, ale w moim mniemaniu (a sądząc po wynikach sprzedaży nie tylko moim) jest to płyta świetna, czy nie bójmy się tego powiedzieć, wręcz genialna! Młynarski swoje piosenki wykonuje zwykle jedynie w towarzystwie fortepianu, to zubożenie warstwy muzycznej pozwala bardziej skupić się na przekazywanych treściach piosenek. Zespołowi "Raz Dwa Trzy" udało się połączyć bogactwo instrumentalnych treści z ciekawymi tekstami autora piosenek. Charakterystyczny, lekko chrypiący ton głosu Adama Nowaka świetnie komponuje się z muzyką, jednocześnie jednak nie daje się zagłuszyć i wybija się na pierwszy plan.

Efekt jest piorunujący. Muzyka wprost wlewa się w głąb umysłu i wywołuje błogą rozkosz. Piosenki Młynarskiego w wykonaniu "Raz Dwa Trzy" prezentują swoje "nowe szaty", utwory wcześniej przecież znane nabierają nowych treści, nowych znaczeń. Nie podejmę się wartościowania, które wykonanie jest lepsze, oryginalne Wojtka Młynarskiego, czy "Raz Dwa Trzy", oba są niewątpliwie bardzo dobre. Zachęcam do osobistego wysłuchania i wyrobienia sobie własnej opinii. Płytę gorąco polecam zarówno fanom zespołu i Wojciecha Młynarskiego, jak i tym wszystkim, którzy nie mieli jeszcze styczności z twórczością artystów.

W poniedziałek, 29 października o godz. 18 w "Empiku Junior" w Warszawie, zespół "Raz Dwa Trzy" da koncert na którym zaprezentuje piosenki z wyróżnionej płyty. Wszystkim, którzy na ten koncert wybiorą bardzo zazdroszczę :)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

:))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kupiłem, przesłuchałem i jestem bardzo zadowolony :) Świetna płyta, pasuje do aury panującej za oknem :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

SUPER;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zgadzam się.. ! +

Komentarz został ukrytyrozwiń

Informacje o zdobyciu złotej oraz platynowych płytach wyczytałem w portalu cgm.pl (Codzienna Gazeta Muzyczna) pozdrawiam również

Komentarz został ukrytyrozwiń

Artykuł ok. Krążek też polecam.. Ale czy te info z podwójną platyną i złotą w dniu sprzedaży są potwierdzone? ZPAV tego nie podaje: http://www.zpav.pl/plyty.asp?page=platynowe&lang=pl , a złota płyta, że przyznana 17.X - http://www.zpav.pl/plyty.asp?page=zlote&lang=pl Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

No to moje wątpliwości co do tego czy wybrać się do EMPiKu po tę płytę zostały rozwiane :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.