Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26890 miejsce

Nowa powieść Karpowicza już w księgarniach

21 października ukazała się nowa powieść Ignacego Karpowicza - „Balladyny i romanse”. Książka miała swoją premierę dzień później na białostockim festiwalu „Zebrane”.

"Balladyny i romanse", Ignacy Karpowicz / Fot. Arkadiusz Kaczanowski Nowe dzieło autora nominowanych do Nike „Gestów” już na pierwszy rzut oka zwraca uwagę rozmiarami – to raczej księga niż książka. I tak jak w debiutanckim „Niehalo” czy kolejnych powieściach, tak też w swoim najnowszym dziele Karpowicz bawi się językiem. I tak jak jego pierwsze dzieło wywołało małą burzę (zwłaszcza w białostockim środowisku akademickim) – jednych bulwersowało, innych zachwycało formą - tak najnowsza książka również może spotkać się z żywym odzewem. W „Balladynach i romansach” bogowie zniebozstępują, by walczyć o należne sobie miejsce z bożkami popkultury, którzy zajęli należne im miejsce. Ignacy Karpowicz i prowadzący spotkanie Damian Kudzinowski / Fot. Arkadiusz Kaczanowski Powieść składa się z trzech części, z czego dwie pierwsze rozgrywają się na ziemi i w niebie, a znakiem odróżniającym je, są różne style narracji. Do ich zmieszania dochodzi w ostatniej partii książki. – W trzeciej części pokazuję świat, który jest światem po bankructwie transcendencji – zdradzał Ignacy Karpowicz na autorskim spotkaniu w Klubokawiarni Kopiluwak.

Łukasz Orbitowski / Fot. Arkadiusz KaczanowskiNim jednak do białostockiej kawiarni zawitali bogowie, wcześniej o tym „Co słychać w polskiej literaturze fantastycznej" Dominik Sołowiej rozmawiał z Łukaszem Orbitowskim - felietonistą, recenzentem i autorem powieści przypisywanych do gatunku literatury grozy. Gość opowiadał o swoim warsztacie pisarskim, ale też zdradzał szczegóły mającej ukazać się niedługo książki. Nie zabrakło też refleksji na temat kondycji współczesnej literatury fantastycznej w Polsce. – Owszem, rynek polskich wydawnictw fantasy jest półamatorski, ale to nie jest bolączka tylko tej branży. To dotyczy zarówno muzyki, filmu czy ogólnie literatury. Działka fantastyki nie stanowi tu niczego wyjątkowego – stwierdził.

Drugi dzień festiwalu zakończył koncert „The Best Of XX-lecie” – finał kilkumiesięcznej akcji polegającej na łączeniu muzyki klubowej z tekstami Dwudziestolecia Międzywojennego.

Więcej o festiwalu „Zebrane” na stronie organizatorów - Fabryka Bestsellerów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.