Facebook Google+ Twitter

Nowa powieść Stephena Kinga – "Dallas ‘63"

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-11-10 13:52

Na odbywającym się od 10 do 13 listopada lublińskim konwencie Falkon uroczystą premierę będzie miała najnowsza powieść Stephena Kinga "Dallas ‘63".

 / Fot. Materiały prasoweGłówną atrakcją będzie panel dyskusyjny "Stephen King a polski horror" (sobota, 12 listopada, godz. 17), na którym czołowi polscy twórcy horrorów – Stefan Darda i Jakub Ćwiek – rozmawiać będą na temat twórczości Kinga, o tym, jaki miał wkład w rozwój gatunku, a także, jak wpłynął na innych pisarzy oraz na czytelników powieści grozy.

W piątek, 11 listopada, o godz. 14 prawdziwi fani będą mogli z kolei wykazać się w konkursie wiedzy o twórczości Stephena Kinga - ponad 60 książek, więcej niż 100 ekranizacji, a także kilkaset opowiadań!

Szczegóły na temat konwentu

Stephen King "Dallas '63":
Tytuł oryginału: 11/22/63
Data wydania: 08.11.2011
Format: 142mm x 202mm
Liczba stron: 864
Cena: 49 zł
Oprawa: miękka
Tłumaczenie: Tomasz Wilusz

22 listopada 1963 roku w Dallas padły trzy strzały, które zabiły prezydenta Kennedy’ego i zmieniły świat. A gdyby tak można było temu zapobiec? Gdyby można było ocalić JFK i zmienić bieg historii?

Jake Epping to trzydziestopięcioletni nauczyciel angielskiego w Lisbon Falls w stanie Maine, który dorabia, prowadząc kursy przygotowawcze do matury zaocznej dla dorosłych. Od jednego ze swoich uczniów, Harry’ego Dunninga, dostaje wypracowanie - makabryczną, wstrząsającą opowieść w pierwszej osobie o tym, jak pewnej nocy przed pięćdziesięciu laty ojciec Harry’ego zatłukł na śmierć jego matkę i braci, a siostrę pobił tak bardzo, że nigdy nie odzyskała przytomności. Od tego wszystko się zaczyna…

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.