Facebook Google+ Twitter

Nowa praca młodego reżysera

W czwartek w krakowskim klubie „Lokator” odbył się pokaz filmów amatorskich młodego twórcy Przemysława Filipowicza, studenta filmoznawstwa Uniwersytetu Jagielońskiego. Dokument „Pan Chlebek”, który autor uważa za swoją najlepszą pracę, zdobył dotychczas masę nagród.

Przemek jest dwudziestoletnim chłopakiem z Bolesławca, zajmuje się filmem amatorskim mniej więcej od 4 lat. Przyznaje, że póki co to dla niego głównie zabawa, ale byłby szczęśliwy, gdyby udało mu się związać ściślej z branżą. W przyszłości ma zamiar zdawać egzaminy na reżyserię. W „Lokatorze” zaprezentował, oprócz znanego już „Pana Chlebka”, krótkometrażowe filmy „Przyjaciel”, „Sen” i premierowo „Portret Ewy”. Razem z Przemkiem na prezentacji były obecne dwie urocze współpracowniczki, z których jedna wcielała się w rolę tytułowej Ewy.

Według Przemysława, inspiracji twórczych dostarcza życie, ale fabuły całościowo są raczej jego autorstwa. Pokazane filmy fabularne dotyczyły więc w dużej mierze stosunków między młodymi ludźmi, a dokument był na bardzo przyzwoitym poziomie. Producentem większości filmów jest lokalny portal Boleslawiec.org. Od niedawna autor współpracuje również z niezależną grupą twórczą Butcher’s Films, powstałą pod koniec 2000 r. w Pszczynie. Klub „Lokator” od dawna jest znany z organizacji wielu interesujących imprez, spotkań z twórcami, literatami i innymi ciekawymi osobami.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.