Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13072 miejsce

Nowa przeglądarka w Windows 10? Produkt nosi kodową nazwę Spartan. Zastąpi Internet Explorera?

Microsoft zbuduje całkowicie nową przeglądarkę? Według nieoficjalnych informacji, produkt o kodowej nazwie Spartan ma zostać pokazany w styczniu przy okazji kolejnej prezentacji Windowsa 10.

https://flic.kr/p/66NCYL / Fot. ToddABishop/CC BY 2.0Serwis ZDNet podaje, że Microsoft tworzy całkowicie nową przeglądarkę. Nie będzie to Internet Explorer 12. Produktowi nadano kodową nazwę Spartan.

Program ma być bardziej podobny do Chrome'a od Google i Firefoksa Mozilli, a także wspierać, jak wyżej wymienione przeglądarki, rozszerzenia. Z przecieków wynika, że Microsoft nie zrezygnuje silnika Java o nazwie Chakra, który został zaprezentowany w Internet Explorer 9. Nie zrezygnuje również z silnika Trident, rozwijanego od wielu lat.

Spartan ma być lżejszy niż IE i dostępny zarówno na PC, jak i urządzenia mobilne. Co ciekawe Windows 10 może zostać wyposażony w dwie przeglądarki - twierdzi ZDNet. Internet Explorer 11 miałby pozostać ze względu na kompatybilność wsteczną.

Czytaj także: Okrucieństwo algorytmu Facebooka. Serwis przeprosił blogera za zdjęcie jego zmarłej córki w podsumowaniu roku


Nie wiadomo jaką nazwę komercyjną otrzyma Spartan. Bardzo możliwe, że przeglądarka zostanie zaprezentowana 21 stycznia, gdy Microsoft pokaże zestaw kolejnych funkcji systemu Windows 10.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.