Facebook Google+ Twitter

Nowa sieć komórkowa, czyli "ojciec operator"

Telefonia komórkowa i internet, to kolejne dziedziny, w których swoje zapędy biznesowe chce realizować Tadeusz Rydzyk. Sposobność do zaistnienia na niełatwym przecież rynku, stwarza mu umowa zawarta z firmą CenterNet. Do gry wchodzi marka - "wRodzinie".

"Ksiądz", "ojciec", "dyrektor", "magnat", i ile mu tam jeszcze tytułów dano - Tadeusz Rydzyk, znowu zwęszył okazję do zarobienia pieniędzy. Opisywałem już jego biznesową przygodę związaną ze źródłami geotermalnymi. Wiertło za pomocą którego planował dostać się do owych źródeł, zostało skutecznie i przytomnie zatrzymane przez Generalną Dyrekcję Ochrony Środowiska. Wycofała się ona z pomysłu finansowania fanaberii Rydzyka i "spuściła go na drzewo".

Niepocieszony takim obrotem sprawy, chodził od drzwi do drzwi, żale na prawo i lewo wylewając, i pomysłu na zdobycie pieniędzy szukał. Koniec końców, w sprawę zaangażowała się Fundacja Lux Veritatis, która w imieniu Rydzyka jęła datki zbierać. Marny skutek przyniosła ta żebranina na zbożny cel, gdyż wiertło jak stanęło, tak stoi.

Ojciec nad ojcami, nie spuścił jednak z tonu, i ducha nie gasząc, kolejnej sposobności na zarobienie pieniędzy szukał. Jego biznesowy nos nakierował go na nieprzebrane dobrodziejstwa internetu. Postanowił więc uszczknąć kawałek tego tortu, i przy okazji, a może przede wszystkim, poszukać szczęścia na rynku telefonii komórkowej.

Na tę okoliczność zabłysnął nawet swoistym poczuciem humoru, rzucając w eter swojego radia: "Wszystkie moherowe berety! Uczymy się internetu!" Oczami duszy mojej widzę, jak rzeczone moherowe berety, w kąt motki z wełną wraz z drutami rzucają, modemy do pecetów zapinają i surfują w stanie najwyższego uniesienia po bezkresach sieci. Tak więc: ksiądz, ojciec, dyrektor, magnat, a teraz i operator, powołuje do życia nową sieć telefonii komórkowej, o jakże nośnej nazwie - „wRodzinie”. Sieć ta zabezpieczać ma żywotne potrzeby telekomunikacyjne kręgów skupionych wokół Radia Maryja, Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej, ale też Fundacji Nasza Przyszłość oraz Naszego Dziennika.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

No i proszę znowu mamy coś ciekawego autorstwa Ojca Dyrektora.Niedawno w swoim komentarzu napisałem "ciekawe co wymyśli Ojciec Dyrektor" i proszę w niedługim czasie informacja:Nowa sieć komórkowa Ojciec tym razem w roli "operatora"
Ciekawi mnie tylko fakt kto za to zapłaci? Czy ta sieć będzie tylko dla "moherowych beretów" czy też klientem może być statystyczny Kowalski nie utożsamiający się z Radiem Maryja. Jeśli o chodzi o nazwę "Mohernet" zaproponowaną przez kol. Wojciecha Arciszewskiego jest ona jak najbardziej trafna. Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 17.06.2009 20:49

Mie ma co ! Facet ma jaja!!! Wprowadzi tanńszą sieć telefonii kmórkwej - rozgrzesznie np. po 10 smsach na wskazany numer i będzie ok ! Internet tańszy, polecą tam mohery i centusie, a księżulo ma rozbudowane następne imperium. Imperium w którym nad ludźmi bedzie sprawował pełną kontrolę. Wniosek nasuwa się jeden. Buduje sobie niebo na ziemi, czyli niena nie ma?! Piekła też nie ma, gdyż nawet on się tego nie boi i robi co chce, gra na nosie nawet Watykanowi...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mam wrażenie, że wciąż nie doceniamy jaki finalny cel ma w zamyśle Tadeusz Rydzyk. Radio Maryja jako jedyna stacja nie płaci podatków, bo statutowo ma nie zamieszczać reklam. A zamieszcza kryptoreklamy jak np. SKOK-u, z czego ma prowizję. Wody geotermalne z funduszy środowiskowych miały ogrzewać Szkołę i inne "dzieła", ale czesne byłoby nie zmienione, a nadwyżka energii sprzedawana miastu. Najciekawsze jest to, iż T. Rydzyk jako mnich redemptorysta składał śluby posłuszeństwa przełożonym, a Generał Zakonu rezyduje w Watykanie, z tej perpektywy patriotyzm, na który tak często powołuje się RM jest bardzo problematyczny. Ostatnio wspominano o finansowych problemach monarchii watykańskiej, więc każde źródło dochodu jest cenione i hołubione, co rokuje, iż na "pomysłowość" biznesmena Rydzyka jego przełożenie spoglądając łaskawie, nie będą go ku bardziej zbożnej działalności nawracać. Mniemam, iż gdyby karierą Rydzyka zajął się ktoś w stylu wałęsowskiego Zyzaka, byłby to sensacyjny bestseller. Tylko kto by to w naszym "świeckim" kraju miał odwagę wydać ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Były cegiełki RM na ratowanie stoczni gdańskiej (nie rozliczone do tej pory), była akcja promocyjnej sprzedazy radia odbierającego jedną jedyną stację (RM), promocja TV Trwam, teraz może byc siec komórkowa i internetowa.Może być, bo prawo tego nie zabrania. Pytanie tylko jak to zostanie wykorzystane? Do tej pory medialna aktywność RM, delikatnie mówiąc, nie była w pełni zgodna z duchem chrzescijańskiej miłości bliźniego i wskazaniami episkopatu. A ojciec dyrektor urosł do rangi czołowego gracza sceny politycznej. Kolejne media w jego rękach to dalsze wzmocnienie jego roli.
Nie mozna mu tego zabronić i trudno liczyć na bojkot w społeczeństwie. TR będzie więc rósł w siłę....
PS Lepsza byłaby nazwa MoherNet ;-))

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ja myślałem,że "dziennikarze obywatelscy" będą kreować polski styl komunikacji społecznej,a nie powielać medialne wzorce polskojęczycznych komunikatorów.
Wracając do treści tekstu, domniemywa,że autor poza granicą Polski nie bywał,a szczególnie w tych bardziej cywilizowanych krajach bo gdyby był to nawet by nie popełnił tego tekstu. Dlaczego tak twierdzę? A dlatego,że w owych cywilizowanych krajach nikogo nie dziwi,że kościół zakłada stacje radiowe, telewizyjne, czy wydawnictwa, a nawet para się działalnościa komercyjną i jaszcze daje pracę swym wiernym. Myślę, że wraz z rozwojem cywilizacyjnym Polska nie może być tylko rozmodlonym zaściankiem Europy ale musi nadążać za potrzebami wiernych którzy są częścią społeczeństwa.
Uważam, że na tak wielki kraj jakim jest Polska jeden Rydzyk to zdecydowanie za mało. Takich Rydzyków powinno być co najmniej po jednym w każdym regionie. Wtedy moglibyśmy mówić o prawdziwym pluraliźmie i dostrzegać rozwój szkolnictwa, mediów, itp. A swoją drogą bardziej może by to zdopingowało wreszcie możnowładnych "rządców" do efektywniejszego działania,a nie niekończących sie bojów o kolejne stołki.
Wiecej obiektywizmu Panie Redaktorze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.