Facebook Google+ Twitter

Nowa siedziba Polskiego Związku Niewidomych

Oddział Terenowy Polskiego Związku Niewidomych w Starachowicach przeniósł się do nowej siedziby. Dzięki wsparciu władz samorządowych Powiatu Starachowickiego udało się wygospodarować na potrzeby związku pomieszczenie w internacie CKP.

W uroczystym otwarciu nowej siedziby uczestniczył Starosta Starachowicki Andrzej Matynia / Fot. Andrzej PruśWe wtorek, 24 lutego br., w Starachowicach została otwarta nowa siedziba Terenowego Zarządu Koła Polskiego Związku Niewidomych. Nowa siedziba znajduje się w budynku internatu Centrum Kształcenia Praktycznego przy ul. Radomskiej. W uroczystym otwarciu siedziby w nowym miejscu uczestniczył Starosta Starachowicki Andrzej Matynia oraz Członek Zarządu Powiatu Jadwiga Maciejczak.

Starachowicki Zarząd Polskiego Związku Niewidomych od początku bieżącego roku poszukiwał miejsca na nową siedzibę po tym jak został zmuszony do opuszczenia zajmowanego dotychczas lokalu. Z pomocą niewidomym przyszedł Starosta Starachowicki wraz z Zarządem Powiatu. Udało się znaleźć pomieszczenie w budynku internatu Centrum Kształcenia Praktycznego, które jest jednostką organizacyjną powiatu.

Obecna na uroczystości otwarcia nowej siedziby Polskiego Związku Niewidomych Dyrektor Centrum Kształcenia Praktycznego Halina Śledziona z ogromnym zadowoleniem przyjęła pod swój dach tak szczególnych lokatorów.

W uroczystości uczestniczyli także przedstawiciele Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Niewidomych w Kielcach w osobach przewodniczącego zarządu Mirosława Szymczyka i dyrektora biura Janusza Jagodzińskiego, którzy nie szczędzili ciepłych słów pod adresem starosty i Zarządu Powiatu za bardzo szczególna troskę o niewidomych z terenu naszego powiatu.

Terenowy Oddział Polskiego Związku Niewidomych w Starachowicach skupia blisko dwustu członków. Podziękowania na ręce starosty Andrzeja Matyni i dyrektor Jadwigi Maciejczak złożyła także przewodnicząca Terenowego Oddziału Związku Izabela Wałęga.

Po oficjalnej części uroczystości związanej z otwarciem nowej siedziby związku w Starachowicach był czas na rozmowy o potrzebach i oczekiwaniach niewidomych w stosunku do samorządu powiatu starachowickiego. Starosta Andrzej Matynia zapewnił, że pomoc dla związku ze strony samorządu powiatowego na pewno nie zakończy się na tym, co już zostało zrobione i zadeklarował dalsze wspieranie działalności związku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.