Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7375 miejsce

Nowa stacja multimedialna BLAUPUNKT NY 845

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2015-03-31 12:22

Warszawa, 31 marca 2015r. – Blaupunkt, jeden z liderów branży Car Audio, wprowadza na polski rynek nowy model stacji multimedialnej New York 845 AMEU.

New York 845 AMEU odznacza się wieloma nowymi cechami, znacznie zwiększającymi jego atrakcyjność w stosunku do poprzednika, jak i urządzeń konkurencyjnych. Posiada całkowicie nową platformę sprzętową i systemową, dzięki której zwiększona została pamięć operacyjna oraz został zastosowany nowoczesny wielordzeniowy procesor, co gwarantuje stabilność działania urządzenia oraz szybkość jego obsługi (jest to obecnie jedna z najszybciej działających stacji multimedialnych na rynku).
W urządzeniu wbudowano całkowicie nowy, bardzo czuły i stabilny tuner radiowy BLAUPUNKT CODEM IV stosowany w radioodtwarzaczach montowanych fabrycznie, co wpłynęło na jeszcze lepszy odbiór stacji radiowych. New York 845 AMEU posiada nowy, jaśniejszy, wykończony matową powłoką ekran dotykowy, niwelujący odbicia promieni słonecznych.
Stacja posiada wbudowany analogowy interfejs do sterowania z kierownicy o rozszerzonym zakresie działania, zapewniający kompatybilność ze znacznie większą ilością samochodów. Poza tym dodano dodatkowe, trzecie wejście USB RSE (Rear Seat Entertainment) dedykowane do obsługi tzw. drugiej strefy w tylnej części samochodu. Urządzenie zostało wyposażone w całkowicie nową funkcjonalność w postaci aplikacji BLAUPUNKT Music Player, która daje możliwość odtwarzania i zarządzania plikami MP3 w telefonach z systemem Android poprzez Bluetooth (aplikację BLAUPUNKT Music Player należy pobrać ze sklepu Google Play lub ze strony www.blaupunkt.com i zainstalować na smartfonie).
New York 845 AMEU współpracuje z zewnętrznym modułem DAB+ oraz posiada zupełnie nowy pilot zdalnego sterowania.

Poza tym najnowsze urządzenie marki Blaupunkt łączy w sobie bardzo dokładny system nawigacyjny Automapa z mapami Europy oraz zaawansowaną stację multimedialną oferującą rozrywkę na najwyższym poziomie korzystając z bogatej gamy dostępnych mediów takich jak: odtwarzacz DVD oraz plików muzycznych, filmów i zdjęć nagranych na przenośnych nośnikach pamięci USB, zestaw głośnomówiący Bluetooth Parrot FC6000S z możliwością współpracy z książką telefoniczną do 1000 wpisów oraz obsługą protokołu A2DP zapewniającego najwyższą jakość transmisji plików muzycznych zapisanych w telefonie, bezpośrednia kontrola iPod/iPhone, dwa wejścia AV, wejście kamery cofania oraz możliwość zapewnienia rozrywki w tylnej części samochodu.
Stacja posiada najwyższej klasy dotykowy, matowy, antyrefleksyjny ekran 6,2 cala o wysokiej rozdzielczości 800x480 pikseli wykonany w najnowszej, cyfrowej technologii.
Co ważne, w odróżnieniu od wielu dostępnych na rynku modeli, które tylko „współpracują z oprogramowaniem „Automapa”, w przypadku urządzenia New York 845 AMEU klient otrzymuje także pełne wsparcie techniczne producenta oprogramowania Automapa dostępne za pośrednictwem infolinii, gwarantując pomoc techniczną czy dostępność kolejnych aktualizacji dla tego modelu również po zakończeniu gwarancji. Darmowa roczna aktualizacja map gwarantuje zawsze najnowsze oprogramowanie nawigacyjne.

Proste wzornictwo Blaupunkta wyznacza nowe standardy pozwalając na bezproblemową integrację z deską rozdzielczą w samochodzie.

Sugerowana cena detaliczna brutto: 3199 zł brutto

Cechy główne
• Radio
Tuner CODEM IV
FM (RDS), AM (MW/LW) tuner
DAB-ready
• Wyświetlacz
6.2” cyfrowy ekran dotykowy TFT
800 x 480 pixeli, 600 nitów
Antyrefleksyjny
• Nawigacja
Oprogramowanie nawigacyjne AUTO MAPA
• Nośniki danych
DVD, VCD, CD
USB
SDHC, SD
• Odtwarzacz
Audio, Video, Zdjęcia z USB/SDHC/Płyty
Współpracuje z iPod/iPhone
Odtwarzacz aplikacji muzycznych Android
Odtwarzacz DivX®
• Bluetooth
Wbudowany moduł Bluetooth Parrot
Obsługa książki telefonicznej oraz funkcja streaming
Wbudowany oraz drugi zewnętrzny mikrofon do zestawu głośnomówiącego
• Wejścia / Wyjścia
Przednie złącze USB (Typ złącza A)
2x tylne złącze USB (Typ złącza - A)
Przednie gniazdo kart SDHC
Przednie oraz tylne wejście A/V
Wejście kamery cofania
Obsługa drugiej strefy (DVD, USB, A/V)
Obsługa sterowania z kierownicy
• Korektor / Wzmacniacz
3- zakresowy korektor parametryczny
4 wyjścia RCA + sterowanie subwooferem
4 x 50 Watt mocy maksymalnej
• Ogólne
Pilot bezprzewodowy

- KONIEC –

O firmie Blaupunkt.
Powstanie firmy datowane jest na 1923 rok, kiedy radiofonia stawiała w Niemczech pierwsze kroki, w Berlinie została założona firma "Ideal" produkująca początkowo słuchawki. Każdą parę słuchawek technicy firmy dokładnie sprawdzali i oznaczali symbolem jakości - niebieską kropką. W końcu Klienci zaczęli pytać o słuchawki z niebieską kropką i tak przyjęła się nowa nazwa Blaupunkt. Symbol jakości stał się znakiem firmowym, a w roku 1938 również nazwą firmy. 100 lat historii motoryzacji to również lata technicznych wynalazków firmy Blaupunkt. W roku 1932 zakłady Ideal wyprodukowały pierwsze w Europie radio samochodowe - model Blaupunkt AS 5, który stał się fundamentem rozwoju współczesnych samochodowych systemów audio.
W Polsce Blaupunkt obecny jest od 1993 roku. Oferuje między innymi komponenty z zakresu elektroniki użytkowej, w skład której wchodzą urządzenia car audio oraz dynamicznie rozwijający się segment domowego sprzętu audio.
Wyłącznym dystrybutorem tych kategorii produktowych marki Blaupunkt w Polsce jest 2N-Everpol Sp. z o.o.

O firmie 2N-Everpol.
Firma 2N-EVERPOL powstała w 1992 roku zaczynając od dystrybucji opon, felg i kilku auto serwisów na terenie województwa mazowieckiego. Od 2003 roku firma stała się wyłącznym dystrybutorem najlepszych w swoich dziedzinach producentów branży car audio i elektroniki użytkowej tj.: Clarion, Blaupunkt, Audiomedia, Brax, Helix, Match czy Block.

Drugą istotną działalnością firmy 2N-Everpol są usługi związane z caravaningiem. „Centrum Entuzjastów Caravaningu” w Tomicach k/Warszawy, jako największe centrum caravaningowe w Polsce, jest przedstawicielem w naszym kraju marek takich jak HOBBY, WEINSBERG, TABBERT, GIMEX oraz dystrybutorem marek MOVERA, FRANKANA , REIMO, DOMETIC, ISABELLA, VENTURA, KNAUS. Firma 2N-EVERPOL co roku, począwszy od 2009 otrzymuje prestiżowe wyróżnienie w postaci Gazeli Biznesu, przez co trafiła do elitarnego Klubu Gazeli Biznesu - grona najbardziej rozwijających się firm w Polsce.
Więcej informacji: www.blaupunkt.com i www.everpol.pl

Kontakt dla mediów:
Katarzyna Dokowicz
tel. 519 141 499
katarzyna.dokowicz(at)everpol.pl

Dane rejestrowe:
2N-Everpol Sp. z o.o.
02-801 Warszawa, ul. Puławska 403A
NIP 951-20-79-512, REGON 010130717, KRS 0000164987

Biuro handlowe:
ul. Polna 6
05-500 Chyliczki
tel. +48 22 331 99 59
(Katarzyna Dokowicz)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.