Facebook Google+ Twitter

Nowa teatralna scena w stolicy

Od przyszłego roku na warszawskiej Białołęce rusza działalność Sceny Impresaryjnej. Na widzów czekają gościnne występy teatrów z całej Polski. Pierwsze z nich już 17 stycznia.

 / Fot. Białołęcki Ośrodek KulturyBiałołęcki Ośrodek Kultury stanie się miejscem prezentacji spektakli dramatycznych, lalkowych, muzycznych, a także ulicznych. Teatry zaproszone do współpracy, to zarówno marki rozpoznawalne w całej Polsce, jak i zjawiska nieodkryte przez szerszą widownię. Wydarzenia oprócz wysokiego poziomu artystycznego łączy jedno: dla większości osób były zbyt daleko, aby je zobaczyć. Teraz znajdą się na wyciągnięcie ręki.

„Naszym celem jest ukazanie różnych twarzy teatru, a tym samym odkrycie przed publicznością jego bogactwa i wielorodności. Chcemy, aby Scena Impresaryjna zyskała przez to ważny wymiar edukacyjny. W repertuarze znajdą dla siebie interesujące propozycje zarówno stali bywalcy teatralni, jak i zupełni nowicjusze. Jestem przekonany, że niektóre wydarzenia okażą się też prawdziwą gratką dla teatromanów.” – mówi dyrektor BOK Krzysztof Mikołajewski.

Działalność Sceny Impresaryjnej zainaugurują w sobotę 17 stycznia dwie prezentacje Teatru Lalek Rabcio z Rabki-Zdroju. Pierwszą z nich będzie spektakl dla dzieci pt. Ośle serduszko autorstwa i reżyserii Grzegorza Kwiecińskiego a drugą przedstawienie lalkowe dla młodzieży i dorosłych pt. Co Wom powim, to Wom powim, w reżyserii Macieja K. Tondery, na podstawie twórczości Kazimierza Przerwy-Tetmajera.

„Pragniemy nadać inauguracji Sceny Impresaryjnej międzypokoleniowy charakter. Aktorzy teatru z Rabki udowodnią, że różne techniki lalkarskie to nie tylko rozrywka dla dzieci, ale też poważna oferta dla dorosłych, która może być alternatywą dla spędzenia weekendu przed telewizorem. Wiedzą to doskonale nasi sąsiedzi z Czech i Słowacji, u których teatr lalek traktuje się równie poważnie co teatr dramatyczny.” – dodaje Daniel Przastek, kurator programowy Sceny Impresaryjnej.

Pełen program Sceny Impresaryjnej zostanie ogłoszony na początku stycznia. Występy gościnnych spektakli odbywać się będą raz w miesiącu. Organizatorami Sceny Impresaryjnej są Białołęcki Ośrodek Kultury i Stowarzyszenie Międzynarodowych Inicjatyw Kulturalnych.

Inauguracja Sceny Impresaryjnej, sobota, 17 stycznia 2015:
Godz. 12.00, Ośle serduszko (spektakl dla dzieci), Teatr Lalek Rabcio, Rabka-Zdrój
Godz. 18.00, Co Wom powim, to Wom powim, Teatr Lalek Rabcio, Rabka-Zdrój

Białołęcki Ośrodek Kultury, ul. Vincenta van Gogha 1

Rezerwacja biletów: tel.: 22 614 66 56 mail: sekretariat@bok.waw.pl

Bilety: Ośle serduszko 15 zł (ulgowy), 20 zł (normalny), Co Wom powim, to Wom powim 20zł (ulgowy), 25 zł (normalny)

https://www.facebook.com/scenaimpresaryjna
www.bok.waw.pl


Co pokaże nam Teatr Lalek Rabcio?

 / Fot. Teatr Lalek RabcioOśle serduszko to barwna i wzruszająca opowieść o Osiołku, który bardzo chce być potrzebny i służyć innym pomocą. Tytułowy bohater spektaklu angażuje się tak mocno w kłopoty przyjaciół, że aż zaniedbuje swoje obowiązki – nie przywozi na czas świeżych bułeczek na śniadanie, przewraca ogrodzenie. Bezduszni dorośli postanawiają skierować Osiołka na urlop, a jego miejsce zastępuje najnowszy model samochodu. Czy Osiołek z pomocą swoich przyjaciół Zajączka i Prosiaczka odnajdzie swoje miejsce w świecie?

 / Fot. Teatr Lalek RabcioDwie opowieści prosto z Podhala! Góral, narzekający głośno na swój los, spotyka na swojej drodze diabła. Zwierza mu się ze swoich codziennych problemów, jednak diabeł nie daje wiary w opowieści chłopa. Czart proponuje zakład: wcieli się w skórę mężczyzny i wróci za niego do czekającej w domu baby, żony Górala. Pomimo ostrzeżeń chłopa, diabeł przyjmuje zakład. W międzyczasie Pan Jezus wędrując przez góry wraz ze świętym Pieto-Pawłem, spotykają zbójników. Postanawiają się do nich przyłączyć i od tego momentu grupę zaczynają spotykać przeróżne perypetie. Jak zachowają się zbóje? Czy rozpoznają dwóch nieznajomych?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.