Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15804 miejsce

Nowa trasa tramwajowa we Wrocławiu już otwarta! [Zdjęcia]

Wrocławska sieć tramwajowa rozrasta się. Od ostatniej soboty tramwaje docierają na osiedle Kozanów i wrocławski Stadion Miejski.

Tramwaj Plus na tle Wrocławskiego Stadionu. / Fot. Marek SokółWczesnym rankiem 31 marca 2012 roku na osiedle Kozanów i wrocławski Stadion Miejski dotarły pierwsze tramwaje, które będą łączyć te miejsca z Dworcem Kolejowym i osiedlem Gaj. Na wrocławskie torowiska wyruszyły linie 31 PLUS i 32 PLUS. Specjalnie dla nich na wymienionych osiedlach wybudowano zupełnie nowe torowiska, zmodernizowano infrastrukturę przystankową i zakupiono nowe tramwaje typu 19T w czeskiej Skodzie. Całe przedsięwzięcie było realizowane w ramach przygotowań do Euo 2012, a także projektu o nazwie Tramwaj Plus, realizowanego przez Wrocławski Magistrat.

Tabor i infrastruktura


Tramwaj przejeżdża nad rzeką Ślęzą. / Fot. Marek SokółTabor nowych linii tramwajowych wyróżnia się na tle wrocławskich tramwajów. Obsługują je wozy zupełnie wyjątkowe jak na wrocławskie warunki, gdyż są to pojazdy dwukierunkowe, niepotrzebujące pętli do zmiany kierunku i posiadające drzwi po obu stronach. Posiadają także klimatyzację przestrzeni pasażerskiej i nieco zmienioną kolorystykę zewnętrzną, ponieważ oprócz barw zakładowych MPK Wrocław, na burtach mają także tzw. ciapki, czyli różnokolorowe paseczki.

Zupełnie nową jakość zyskały przystanki zlokalizowanie na trasach nowych linii, które są utrzymane w kolorystyce jeszcze we Wrocławiu niespotykanej, czyli połączenie zieleni i szarości. Informacje o godzinach odjazdów tramwajów znajdują się na specjalnych elektronicznych tablicach, a także na tradycyjnych papierowych rozkładach. Na końcach nowych linii nie znajdziemy klasycznych pętli tramwajowych. Pomimo wolnych przestrzeni umożliwiających ich budowę, urzędnicy zdecydowali się wybudować końcówki zakończone zwrotnicami pozwalającymi na zmianę kierunku jazdy. Powstało także torowisko techniczne łączące końcówkę na Dokerskiej z trasą na stadion, dzięki czemu można wykonać kółko wokół Kozanowa. Torowiska zostały pokryte trawą, która ma za zadanie wyciszyć hałas jaki powodują tramwaje, a na rzece Ślęza wybudowano od podstaw nowy most.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.