Facebook Google+ Twitter

Nowa twarz ostrowieckich placów zabaw

Choć pora roku raczej nie sprzyja przebywaniu dzieci na placach zabaw, to w Ostrowcu świętokrzyskim w ostatnich dniach panuje na nich spory ruch. Trwa na nich bowiem wymiana urządzeń służących do zabawy.

Nowy plac zabaw na osiedlu Rosochy. / Fot. Krzysztof KrzakSwoistemu liftingowi poddano siedem miejskich placów zabaw znajdujących się na terenie osiedli: Ogrody i Rosochy (przy ulicy generała Władysława Sikorskiego), w parkach: Fabrycznym i Miejskim oraz przy ulicach: Kopernika, Jodłowej i Prusa. To realizacja zadania "Wymiana urządzeń zabawowych na terenie gminnych placów zabaw w Ostrowcu Świętokrzyskim" zainicjowanego przez ostrowieckich radnych miejskich i Prezydenta Miasta, Jarosława Górczyńskiego. Stare urządzenia zabawowe wymieniane są na nowe, drewniane, dużo bardziej trwałe i zdecydowanie bezpieczniejsze od dotychczasowych. Wymiana infrastruktury na placach zabaw podyktowana jest także zniszczeniami, które dokonywane są regularnie przez osoby starsze, które późnymi wieczorami spożywają na nich alkohol, wszczynają bójki lub po prostu bezsensownie niszczą wspólne mienie mieszkańców.

Instalacja nowych urządzeń zabawowych na placu zabaw przy ulicy Sikorskiego (osiedle Rosochy). / Fot. Krzysztof KrzakObecny podczas instalacji nowych urządzeń na placu zabaw w osiedlu Ogrody Prezydent Miasta, Jarosław Górczyński, zapowiedział, że jeśli zjawisko wandalizmu będzie się nasilać, wówczas zostanie w tych miejscach zainstalowany monitoring. A póki co zwrócił się do mieszkańców sąsiadujących z placem zabaw bloków o zgłaszanie wszelkich zauważonych niewłaściwych zachowaniach na policję lub do straży miejskiej. Strażnicy miejscy dostaną też polecenie uważniejszego i częstszego kontrolowania okolic placów zabaw. - Place zabaw są po to, żeby bawiły się na nich dzieci. Nie są to miejsca spotkań dla dorosłych szukających wrażeń - mówił Prezydent Górczyński. Obecna wymiana zniszczonych urządzeń zabawowych to koszt 90 tysięcy złotych, które należało wyasygnować z budżetu miejskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.