Facebook Google+ Twitter

Nowa twarz Putina. Potęga Rosji ponad wszystko. Cz. 1

Wykorzystując zwrócenie uwagi światowej opinii publicznej na takie rzeczy jak wydarzenia w USA, Bliski Wschód oraz rzekomy koniec świata w 2012, Putin z żelazną stanowczością przygotowuje się na ten prawdziwy koniec dzisiejszego świata.

 / Fot. EPA/MAXIM SHIPENKOVJeśli nie podałem inaczej, to wiadomości zawarte w tym artykule oparłem na kolejnych wydaniach dwóch wspaniałych, niezwykle wnikliwych audycji, dostępnych m.in. na stronach internetowych moskiewskiej prywatnej rozgłośni Radio Służba Nowostiej (RSN). Są to: Ekanomika pa Ruski (co można przetłumaczyć jako: Gospodarka po rosyjsku i zrozumiałym językiem, dalej: EPR) oraz Armiejskij Forum (Forum Wojskowe, dalej AF).

Nadchodzi ogólnoświatowa katastrofa. Światowy kryzys finansowy będzie zaostrzał się coraz bardziej. Jego ostatecznym wynikiem będzie całkowite załamanie się obecnego międzynarodowego podziału pracy, rynków zglobalizowanych, dolara amerykańskiego, wspólnej waluty euro oraz Unii Europejskiej. Obecny kryzys jest kryzysem fundamentalnym, czyli również instytucjonalnym. Stąd też istniejące obecnie instytucje nie są w stanie się z nim uporać. Po to, aby było lepiej, musi upaść cały obecny system finansowy, cała ideologia i ekonomia neoliberalna, której obecne elity władzy nie potrafią się wyrzec dobrowolnie. Będzie to oznaczać ogromne wstrząsy polityczne i ekonomiczne na całym świecie.

Nie oznacza to, że poszczególne państwa zamkną się w granicach własnych rynków krajowych, próbując osiągnąć samowystarczalność, jak to było w czasie Wielkiego Kryzysu. Nawet Chiny, ze swoją ogromną ludnością, wielkim obszarem i rynkiem zbytu, są uzależnione od zagranicznych dostaw podstawowych surowców. Dlatego też powstaną kontynentalne strefy technologiczne, liczące po co najmniej pięćset milionów mieszkańców. Jeśli Rosja chce pozostać w pierwszej lidze, musi zbudować ugrupowanie państw, z którymi będzie tworzyć taką strefę technologiczną, a także znacznie ulepszyć zarządzanie na wszystkich szczeblach, z rządem na czele, jak również ogromnie ograniczyć korupcję.

Najprawdopodobniej niekontrolowany rozpad obecnego światowego systemu finansowo-walutowego i związane z nim załamanie zachodnich bloków wojskowych przywróci pełną aktualność myśli, że brak ochoty i możliwości skutecznego prowadzenia walki zbrojnej oznacza zmiecenie z powierzchni ziemi. Zresztą wszystkie narody, jakie wywarły dotąd naprawdę wielki wpływ na dzieje świata, były narodami, które opanowały po mistrzowsku rzemiosło wojenne. Na dodatek historia już nieraz dowiodła, że albo Rosja będzie posiadać naprawdę potężne siły zbrojne, albo nie będzie jej wcale. Dlatego też Putin musi rozwiązywać jednocześnie problemy cywilne i wojskowe.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

Przed chwilą opublikowałem moje autorskie tłumaczenie tej części mojego artykułu o zwrocie w polityce Putina po angielsku:

http://www.news4press.com/Meldung_707252.html

Zainteresowanych tematem tłumaczeń zachęcam do przejrzenia artykułów spod haseł: samouctwo, a także: języki obce, na tym portalu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ja daję 5,-nie tylko za trud autorski,ale również,za przedstawienie Rosji z diametralnie innej strony,niż ta którą dotychczas dostrzegałem.Art.nieco trudny dla mnie lajka w temacie "Rosja"-da mi do myślenia,na kilka dni:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Uprzejmie dziękuję Wielce Szanownemu Panu Koledze za tak pochlebne zdanie odnośnie mojej powstającej z wielkim trudem i mało odkrywczej kompilacji. Wskazany artykuł chętnie przeczytam nieco później,a teraz, po zebraniu już wszystkich niezbędnych źródeł, dokończę część drugą. Zajmie mi to jakieś dwie godziny i wrzucam rzecz na serwis.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Władcy Rosji mają tradycyjnie ambitne plany widzenia siebie i Wielkiej Rosji w obrazie najsilniejszego mocarstwa świata. Do tego celu przez lata nieustannie dążą. To, co zapowiedział w tym kontekście prezydent Putin, w najnowszym orędziu, tezę tę uwypukla i umacnia; czytaj artykuł: link
Zachodni ekonomiści, analitycy światowej gospodarki i politycy, od zeszłego roku snują opinie oparte na wieloletnich prognozach, o zbliżaniu się ery upadku dotychczasowej grupy G-8. Przewidują, że za 15-20 lat znikną z mapy świata takie potęgi gospodarcze jak USA, Japonia, czy Niemcy. Ich miejsce zajmą, m.in. Rosja, Brazylia i Meksyk. Prezydent Putin wyraźnie poszedł śladami tych prognoz, ogłaszając swojemu narodowi i światu, taką właśnie gotowość Rosji.
Panie Grzegorzu. Artykuł ciekawy, składny, przejrzysty, pogłębiony faktami, wyraźnie akcentujący czynnik korupcji rosyjskiej i rozwoju militarnego. Czekamy na dalszy ciąg materiału.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ma się rozumieć, że nie zaleję się łzami z powodu tych pięciu jedynek, ale raczej za chwilę przystąpię do dokańczania drugiej części. Zaś jedynkowiczom, swoją drogą. postaram się utrzeć trochę nosa. Albowiem jestem zdania, że każdy ma prawo do własnej oceny, ale zwykła ludzka przywoitość względnie kultura osobista oraz minimum honoru (opdwaga cywilna) nakazują, aby swoje oceny spróbować jakoś uzasadnić, wytknąć komuś błędy itp.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Widzę już pięciu moich braci mniejszych, którzy dali mi jedyną rzecz, jaką posiadają... Nie będę jednka zgrzytał na nich zębami. Raczej rozkołyszę dla nich dzwony.

Komentarz został ukrytyrozwiń

O tym w części drugiej, którą właśnie przed chwilą doprowadziłem do etapu formułowania głównych wniosków. Nie da się wykłuczyć, że oglądamy narodziny Trzeciego Rzymu w znaczeniu idei cesarza Oktawiana Augusta.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Staram się analizować źródła powstałe w języku danego kraju, a prób syntezy wynikających stąd wniosków dokonywać zupełnie samodzielnie. Oczywiście przy analizach strategicznych niezmiernie pomocna jest biegła znajomość angielskiego - głównego narzędzia porozumiewania się w skali międzynarodowej. Przy sposobności coraz lepiej poznaję te języki i to jest dla mnie wielka przyjemność.

No cóż, tą samą metodą przygotowuję część drugą i ... Obawiam się, że moje wnioski będą wręcz szokujące dla wielu czytelników. No ale... Amicus Plato, sed magis amica veritas.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję za uznanie. Z tym, że nie chodzi mi o atmosferę apokalipsy. Ona będzie dziełem Boga, a to, co mamy teraz, to są starcia intereów wielkich mocarstw, przerażaące wskutek stosowania coraz nowocześniejszej techniki zabijania i nie tylko. "A ciemne siły trą się i gniotą, łamią się lądy, sypie się złoto." - jak to w przenośni ujął ś. p. Kamil Baczyński. Pozdrawiam, panie Adrianie i wszystkich moich czytelników, a sam zabieram się do części drugiej (zmiany kursu politycznego).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawy artykuł, panie Wasiluk. Dawno już pan nie publikował, trochę mi brakowało tej apokaliptycznej atmosfery.

Na stronę 3 wkradł się błąd - jest XX, zamiast XXI wiek.

Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.