Facebook Google+ Twitter

Nowa ustawa– świąteczny prezent dla konsumenta?

W pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia wchodzi w życie nowe prawo konsumenckie zmieniające w istotny sposób zasady związane m.in. z odpowiedzialnością za wady sprzedanej rzeczy, sprzedaż na odległość, poza lokalem przedsiębiorstwa.

Omówieniu najistotniejszych założeń nowej ustawy poświęcone będzie pierwsze śniadanie biznesowe z cyklu CUP OF LAW „Nowa ustawa – świąteczny prezent dla konsumenta?” organizowane przez VNT Law&Communication. W roli prelegenta prof. nadzw. dr hab. Dariusz Szostak, autor komentarza do ustawy.

Zmiany, które wnosi nowe prawo są istotne i korzystne dla konsumenta. Jeżeli rzecz będzie wadliwa podlegać ona będzie reklamacji z tytułu rękojmi lub gwarancji wynikającej z prawa cywilnego. Tym samym uchylone zostają przepisy o sprzedaży konsumenckiej. Termin rękojmi wyniesie 2 lata odnośnie rzeczy ruchomych, a w przypadku gdy prezentem będzie nieruchomość to aż 5 lat (do Świąt sprzedawca ponosi odpowiedzialność za wady ukryte nieruchomości przez 3 lata). Sprzedawca, oprócz naprawy lub wymiany rzeczy musi zwrócić kupującemu koszty dostarczenia wadliwej rzeczy do sklepu lub innego wskazanego przez niego miejsca (które niekiedy mogą być całkiem spore), koszty demontażu oraz ponownego zamontowania rzeczy jeżeli została ona zmontowana z inna rzeczą (np. piec centralnego ogrzewania, klimatyzacja itd.) do wartości rzeczy. Całkowitej zmianie ulęgną sklepy internetowe oraz sprzedaż przez telefon. Ustawa wprowadza szereg nowych obowiązków wymuszających przebudowę portali sprzedażowych. - tłumaczy prof. dr. hab. Dariusz Szostek, Radca prawny Kancelaria Szostek Bar
i Partnerzy, ekspert merytoryczny VNT

Przy filiżance dobrej kawy autor komentarza do nowej ustawy omówi szczegóły zmian jakie niesie za sobą nowe prawo zarówno z perspektywy przedsiębiorcy, jak i klienta. Spotkanie odbędzie się 23 października (czwartek) w godzinach 8.00 – 10.00 w warszawskim Pure Sky Club. Projekt śniadań biznesowych CUP OF LAW organizuje firma VNT Law&Comunication specjalizująca się w organizacji szkoleń, warsztatów i konferencji dla grona prawników, przedsiębiorców oraz pracowników sektora publicznego i finansowego.

CUP OF LAW to nowa formuła śniadań biznesowych, których tematyka skupiona jest wokół zagadnień z zakresu prawa, finansów, bankowości i komunikacji.

CUP OF LAW to możliwość poznania aktualnych zagadnień prawnych, których temat jest odpowiedzią na bieżące zapotrzebowanie przedsiębiorców. Do tego zawsze doskonała kawa, najlepszy widok na Warszawę i śniadanie w inspirującym towarzystwie.

Program
8.00 – filiżanka kawy
8.15 – 9.00 – prelekcja
9.00 – 10.00 - rozmowy kuluarowe i śniadanie
Cena: 390 PLN + VAT

Organizator przyjmuje zgłoszenia od zainteresowanych poprzez formularz dostępny na swojej stronie: http://www.vnt.com.pl/wydarzenia/szkolenia/szkolenie-branzowe/?entry=732

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: CUP OF LAW


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.