Facebook Google+ Twitter

Nowa Wieś Lęborska: Pożar w mieszkaniu - zobacz wideo

3 grudnia, około godziny 16 w Nowej Wsi Lęborskiej przy ul. Kisewa wybuchł pożar w jednym z mieszkań wielorodzinnego domu. Mieszkańcy oraz okoliczni świadkowie natychmiast powiadomili straż pożarną.

 / Fot. Ewelina ElwartOficer dyżurny zaalarmował miejscową jednostkę OSP, jednocześnie wysyłając na miejsce zdarzenia dwa zastępy z JRG, oficera operacyjnego oraz inne służby ratunkowe.

Na miejsce pożaru dotarł pierwszy ciężki zastęp Mercedes Atego z OSP Nowa Wieś Lęborska. Ratownicy przystąpili do szybkiego rozpoznania bojem - w aparatach ochronny dróg oddechowych i szybkim natarciem weszli do mieszkania przez drzwi frontowe, jednocześnie przystępując do penetracji pomieszczenia (pokój dziecięcy) oraz zdławienia szalejącego płomienia. Chwilę potem na miejsce pojawił się drugi zastęp z OSP NWL, który podał drugi prąd wody w natarciu przez okno bezpośrednio do pokoju objętego pożarem.W tym samym czasie na miejsce dojechały zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Lęborku oraz oficer operacyjny. Strażacy podczas penetracji pomieszczeń natrafili na psa właścicieli mieszkania - został on wyniesiony na zewnątrz. Ratownikom szybko i skutecznie udało się ugasić pożar, pozostało jedynie mieszkanie przewietrzyć i ostatecznie sprawdzić pogorzelisko.

Straty materialne są znaczne, całkowitemu spaleniu uległ pokój dziecięcy, reszta mieszkania nadaje się do remontu. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Działania trwały blisko dwie godziny. Przyczyny są póki co nieznane.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.