Facebook Google+ Twitter

Nowa Wieś Lęborska: strażacy się kształcą

Pożar, wypadek drogowy i inne miejscowe zagrożenia niosą ze sobą pewne zagrożenia w których człowiek może nabawić się różnych urazów, oparzeń czyli ogólnych obrażeń ciała.

Czasem także osoba ratująca, która na co dzień bierze udział w akcjach ratowniczych czy gaśniczych, narażona jest na utratę zdrowia, a nawet życia.

My, strażacy, dobrze wiemy jak ważne i cenne są umiejętności i wiedza z zakresu udzielania pierwszej pomocy, dlatego w wolnych chwilach staramy się kształcić we własnym zakresie.

 / Fot. Piotr FierkaStrażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowej Wsi Lęborskiej niektóre soboty spędzają nie tylko na porządkowaniu strażnic (posiadają aż dwie), ale także poświęcają swój czas na samokształcenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Wykorzystują do tego najnowszej klasy podstawowy sprzęt - torby medyczne typu R1, szyny oraz deski ortopedyczne, a także swoją wiedzę i doświadczenie - większość strażaków z tej jednostki jest przeszkolona z zakresu KPP.

 / Fot. Piotr FierkaJesteśmy zgraną ekipą, tworzymy elitę, która gdy trzeba, o każdej porze dnia i nocy jest gotowa nieść pomoc w każdym możliwym scenariuszu - mówi Michał Elwart, zastępca naczelnika OSP Nowa Wieś Lęborska. Nasi strażacy dysponowani są do różnych zdarzeń, także drogowych i w większości sytuacji jesteśmy na miejscu tragedii pierwsi. Wtedy zabezpieczenie miejsca zdarzenia i pomoc osobom poszkodowanym w pierwszych minutach należy tylko do nas - dodaje.

Dzięki zaangażowaniu większości jednostek OSP, społeczeństwo może liczyć na szybką oraz skuteczną pomoc w każdej okoliczności. Są to ludzie, którzy z pasją i oddaniem ratują ludzi oraz dobytek, mając do tego odpowiednie, profesjonalne narzędzia.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.