Facebook Google+ Twitter

Nowa Zelandia: Praktyki studenckie z prostytucji?

Ustawa o dofinansowaniu przedmiotów akademickich w Nowej Zelandii miała wyeliminować "buble edukacyjne". Jednak okazuje się, że ze zdobyciem środków na prowadzenie przedmiotu na przykład o prostytucji nie będzie żadnego problemu.

Screen strony The New Zealand Herald / Fot. Tomasz KamińskiJak podaje gazeta The New Zealand Herald, nowozelandzki rząd przygotował projekt ustawy, który ma stworzyć nowe zasady przyznawania państwowych funduszy na prowadzenie przedmiotów akademickich.

Według nowej ustawy będą o tym decydować względy merytoryczne ujęte w trzyletni plan tj. zapotrzebowanie rynkowe i wpływ przedmiotu na podniesienie jakości edukacji. Do tej pory dofinansowanie było wprost proporcjonalne do liczby studentów. Takie zmiany mają zapobiec dofinansowaniu "nietypowych kursów", jak na przykład nauka gry w golfa o zmroku.

Jak się jednak okazuje nowa ustawa nie zaostrza kryteriów dofinansowania. Sprawdził to premier Nowej Zelandii, który na konferencji prasowej zapytał członków Komisji Szkolnictwa Wyższego o możliwość dofinansowanie przedmiotu o prostytucji. Członkowie instytucji zajmującej się rozdzielaniem środków przyznali, że przedmiot akademicki o prostytucji przejdzie proces formalnej akredytacji, jak każdy inny i nie zostanie odrzucony tylko ze względu na swą tematykę. Oznacza to, że uczelnia dostanie dofinansowanie na prowadzenie wykładów, ćwiczeń, seminariów czy praktyk studenckich z takiego przedmiotu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Ciekawe też, czy na tamtejszych uniwersytetach będą Wydziały Prostytucji czy na początek tylko jakieś Katedry Kurwologii na innych wydziałach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Skoro w Nowej Zelandii prostytucja jest zalegalizowana, to projekt powiązania jej z edukacją, nie powinien wydawać się dziwny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe czego będą uczyć studentów na wykładach. Ćwiczenia też mogą być ciekawe...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.