Facebook Google+ Twitter

Nowa Zelandia: Praktyki studenckie z prostytucji?

Ustawa o dofinansowaniu przedmiotów akademickich w Nowej Zelandii miała wyeliminować "buble edukacyjne". Jednak okazuje się, że ze zdobyciem środków na prowadzenie przedmiotu na przykład o prostytucji nie będzie żadnego problemu.

Screen strony The New Zealand Herald / Fot. Tomasz KamińskiJak podaje gazeta The New Zealand Herald, nowozelandzki rząd przygotował projekt ustawy, który ma stworzyć nowe zasady przyznawania państwowych funduszy na prowadzenie przedmiotów akademickich.

Według nowej ustawy będą o tym decydować względy merytoryczne ujęte w trzyletni plan tj. zapotrzebowanie rynkowe i wpływ przedmiotu na podniesienie jakości edukacji. Do tej pory dofinansowanie było wprost proporcjonalne do liczby studentów. Takie zmiany mają zapobiec dofinansowaniu "nietypowych kursów", jak na przykład nauka gry w golfa o zmroku.

Jak się jednak okazuje nowa ustawa nie zaostrza kryteriów dofinansowania. Sprawdził to premier Nowej Zelandii, który na konferencji prasowej zapytał członków Komisji Szkolnictwa Wyższego o możliwość dofinansowanie przedmiotu o prostytucji. Członkowie instytucji zajmującej się rozdzielaniem środków przyznali, że przedmiot akademicki o prostytucji przejdzie proces formalnej akredytacji, jak każdy inny i nie zostanie odrzucony tylko ze względu na swą tematykę. Oznacza to, że uczelnia dostanie dofinansowanie na prowadzenie wykładów, ćwiczeń, seminariów czy praktyk studenckich z takiego przedmiotu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Ciekawe też, czy na tamtejszych uniwersytetach będą Wydziały Prostytucji czy na początek tylko jakieś Katedry Kurwologii na innych wydziałach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Skoro w Nowej Zelandii prostytucja jest zalegalizowana, to projekt powiązania jej z edukacją, nie powinien wydawać się dziwny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe czego będą uczyć studentów na wykładach. Ćwiczenia też mogą być ciekawe...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.