Facebook Google+ Twitter

Nowak, Kowalski i Wiśniewski to wciąż trzy najpopularniejsze nazwiska. Zobacz pełne zestawienie

Aktualnie w bazie PESEL zarejestrowanych jest w sumie ponad 277 tys. osób noszących nazwisko Nowak. Drugie miejsce zajęli Kowalscy, których jest ponad 178 tysięcy. Natomiast Wiśniewskich jest w sumie ponad 139 tysięcy. MSW opublikowało listę 100 najpopularniejszych polskich nazwisk.

 / Fot. Ministerstwo Spraw WewnętrznychNazwisko Nowak nosi aktualnie ponad 139 tys. kobiet oraz ponad 138 tys. mężczyzn. W całym kraju jest ponad 89 tys. kobiet o nazwisku Kowalska i ponad 88 tys. Kowalskich. Wiśniewska to nazwisko ponad 70 tysięcy kobiet, natomiast Wiśniewskich jest ponad 69 tys.

W porównaniu do 2013 roku obecnie mamy o ponad 2,6 tys. więcej osób o nazwisku Nowak. Podobny wzrost utrzymuje się także jeżeli chodzi o nazwiska Kowalski i Wiśniewski. W porównaniu do 2013 roku aktualnie Kowalskich jest więcej o ponad 1,7 tys. osób, a Wiśniewskich o ponad 1,3 tys.

Zobacz także: Lena i Jakub to najpopularniejsze imiona w Polsce w 2014 roku. Zobaczcie pełne zestawienie

W pierwszej dziesiątce najpopularniejszych nazwisk w Polsce zaraz po Nowak, Kowalski i Wiśniewski znalazły się Wójcik, Kowalczyk, Kamiński, Lewandowski, Dąbrowski, Zieliński i Szymański.

Pełne zestawienie znajdziecie na www.msw.gov.pl

źródło: MSW

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.