Facebook Google+ Twitter

Nowak: Nie chcemy iść drogą Lecha Kaczyńskiego

Szef gabinetu politycznego Donalda Tuska powiedział na antenie RMF FM, że jeśli obecny premier zostanie wybrany na prezydenta, nie będzie pełnił już funkcji szefa PO. Nie ma takiej możliwości – podkreślał Sławomir Nowak.

 / Fot. slawomirnowak.pl screenPomysł łączenia przez lidera platformy urzędu prezydenta Rzeczypospolitej z szefostwem Platformy Obywatelskiej wysunął wicepremier Grzegorz Schetyna.

Nowak zaznaczył, że łączenie tych dwóch stanowisk byłoby sprzeczne z Konstytucją. Poza tym Donald Tusk nie chce iść drogą, którą od dawna kroczy Lech Kaczyński. Obecny prezydent zaraz po wyborach ogłosił, że przestaje być członkiem Prawa i Sprawiedliwości. Mimo tego od początku swojej prezydentury aktywnie wspiera partię swojego brata.

Poseł Platformy twierdzi, że słowa Schetyny miały być swego rodzaju „intelektualną prowokacją”, której zadaniem było zwrócenie uwagi na nieodpowiednie działanie Lecha Kaczyńskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Schetyna po prostu najpierw powiedział, a później pomyślał - to często spotykany problem polskich polityków :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Nie ważne, co o nas mówią - byle mówili". To przyświeca politykom. I dlatego tworzą pozory różnic lub zgodności, byle o nich się mówiło. A później jakiś socjolog albo politolog policzy ile procent która partia "była" w radio, tv czy gazetach LUB czasopismach. Idzie sezon ogórkowy! Politycy, do dzieła!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jakieś wytłumaczenie musieli znaleźć :) Musieli by chyba wszędzie chodzić z Nowakiem, żeby nie zaliczać takich wpadek :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie ma to jak intelektualizm Platformy. ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Intelektualna prowokacja :) Schetyny... :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.