Facebook Google+ Twitter

Nowak niewygodny...?

Uważam, że najlepszym kandydatem na nowego selekcjonera polskiej reprezentacji w piłce nożnej jest Piotr Nowak. Niestety, z wielu względów jest niewygodny dla PZPN-u.

Piotr Nowak, mistrz USA jako piłkarz i trener, 19-krotny reprezentant kraju, były asystent trenera Bradleya w kadrze USA. Człowiek, który wybudował od podstaw klub w Stanach Zjednoczonych - Philadelphia Union, zdobywając z nim mistrzostwo kraju w pierwszym sezonie. Przez wiele lat gry i pracy w USA nabrał mentalności zwycięzcy, nauczył się pracy według metod amerykańskich, z których od lat korzystają najlepsze reprezentacje w Europie i na świecie (m.in. Niemcy i Meksyk).

Już przed erą Smudy był wymieniany w gronie kandydatów. Taki właśnie człowiek jest potrzebny naszej kadrze! Trener, który zmieni mentalność i sposób myślenia naszych zawodników, który doskonale przygotuje ich fizycznie. Będzie dla nich autorytetem i wymagającym, sprawiedliwym szefem.

Niestety z wielu powodów, jest niewygodny dla obecnego PZPN. Przede wszystkim jest niezależny, więc nie będzie ani tarczą, ani marionetką PZPNowskich działaczy.

Piotr Nowak to człowiek, który zostając trenerem kadry, miałby wpływ na szkolenie, kształt i obsadę trenerów młodzieżowych reprezentacji. Normalnie tak powinno być, niestety beton związkowy chce sam rozdzielać stołki i mieć kontrole absolutną nad wszystkim, co się dzieje w różnych reprezentacjach.

Poza tym, człowiek ten mówi to, co myśli, otacza się tym, kogo uważa za odpowiedniego człowieka na danym stanowisku i nie ulegałby naciskom Sportfive, firmy, która ma olbrzymi wpływ na PZPN.

Zapewne chciałby zatrudnić amerykańskich fachowców, a to też nie podoba się działaczom związkowym... Szkoda, bo wybiorą najwygodniejsza dla siebie opcję, grzecznego, ułożonego i bardzo podwładnego trenera, którego po dwóch latach wymienią zapewne na następnego, podobnego. Kolejny raz prywata bierze górę nad rozsądkiem i dobrem ogólnonarodowym.
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.