Facebook Google+ Twitter

Nowak walczący z sektami skarży zespół Behemoth

  • Źródło: Dziennik Bałtycki
  • Data dodania: 2008-03-22 09:12

Ryszard Nowak, przewodniczący Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami, składał w czwartek w Komendzie Miejskiej Policji w Gdyni wyjaśnienia w sprawie, jego zdaniem karygodnego, zachowania lidera zespołu Behemoth.

13 września podczas koncertu w gdyńskim klubie Ucho Adam Darski, wokalista zespołu, porwał Biblię oraz wykrzykiwał, że Kościół katolicki to organizacja przestępcza. 9 lutego Ryszard Nowak złożył w tej sprawie zawiadomienie do prokuratora generalnego.

Oglądaj zespół Behemoth.

- Adam Darski jest człowiekiem wykształconym i to, co zrobił podczas koncertu, uczynił z premedytacją - mówi Ryszard Nowak. - Obraził w ten sposób tysiące wiernych. Mamy w tej sprawie dowody w postaci filmu i zeznań świadków. Ja rozumiem, że artyści mają prawo krytykować polityków czy przedstawicieli władzy, ale nie wolno im obrażać uczuć religijnych innych osób. Mam nadzieję, że wokalista zespołu Behemoth zostanie skazany. To będzie przestroga dla innych zespołów. Dziwię się też zachowaniu Adama Darskiego, który się ukrywa i unika komentarzy na temat swojego zachowania podczas koncertu. Z tego co wiem, to także jego fani są tym faktem zbulwersowani.

Ryszard Nowak już kilkakrotnie składał zawiadomienie do prokuratur na zespoły satanistyczne, które przyjeżdżały na koncerty ze Szwecji. Jak sam powiedział, jego zawiadomienia nie były traktowane poważnie. Ma jednak nadzieję, że tym razem będzie inaczej. Szczególnie że, by złożyć zeznania, jechał do Gdyni 15 godzin.
Nam udało się wczoraj skontaktować z liderem zespołu Behemoth.
- Biorąc pod uwagę działalność pana Nowaka, mogłem się spodziewać jakiejś przykrej niespodzianki z jego strony - mówi Adam Darski. - Podczas koncertów używam wielu środków, żeby podkreślić atmosferę naszej muzyki. Uważam, że takie działanie nie powinno być przez nikogo cenzurowane. Dla nas koncert jest czymś w rodzaju spektaklu. Stosujemy wiele rekwizytów, bo to podoba się publiczności. Swoim zachowaniem nie miałem zamiaru nikogo obrażać.

Mariusz Jabłoński
-
NaszeMiasto.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ciekawi mnie jak to możliwe, że ludzie uważający się za katolików chodzą na koncerty grupy, w której wizerunku motywy sataniczne są tak wyraźne. Kogo może obrazić zatem Adam Darski drący biblię na koncercie grupy, która nie ma w repertuarze psalmów (chyba że ma to wtedy Panów z Behemota serdecznie przepraszam).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.